Размисли и страсти

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Размисли и страсти

Мнениеот mile_jeleva » 07 Яну 2012, 13:22

Няма случайни неща – нищо и никога в тази вселена, в този свят, а следователно и в моя живот не става случайно!
Избирам да дам най-доброто от себе си, защото това е единственото нещо, напълно в моя власт и под мой контрол. А после да оставя да става каквото ще.
Една капка отрова в съда прави отровна цялата вода, както добавянето на една лъжичка мед прави чая от безвкусен – сладък. Както капката отрова, така и лъжичката мед са в нас. Те са нашите мисли, постъпки, отношение към другите, към ситуациите около нас и към света въобще.
Ние решаваме какво да дадем на останалите – капката отрова във вид на безчувственост, коравосърдечие, гняв, злоба, омраза, осъждане, насилие, безпокойство, инертност и вредни навици, или лъжичката мед – нашата усмивка, искрена радост, готовност за безвъзмездна помощ, съчувствие, подкрепа на падналия, нашата любов.
Ние решаваме.
Човек сам прави избора в живота си-дали да е добър или лош....
Какъвто и да е въпросът, любовта е отговорът.
Аватар
mile_jeleva
 
Мнения: 37
Регистриран на: 06 Яну 2012, 12:37

Re: Размисли и страсти

Мнениеот pasta » 07 Яну 2012, 18:28

В този ред на мисли ето един цитат който много ми харесва :)
"Ако човек напредва уверено в посоката на своите мечти,
и се стреми да живее живота, който си е представял,
той ще се срещне с успеха неочаквано,
в най-подходящия момент."
Хенри Дейвид Торо
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Размисли и страсти

Мнениеот Vampire Kiss » 08 Яну 2012, 00:13



Момичета, от размисли няма много полза, дайте да заложим на страстите. Иначе, ставаме като професора Вучков.:)
Vampire Kiss
 
Мнения: 89
Регистриран на: 05 Авг 2011, 14:49

Re: Размисли и страсти

Мнениеот mile_jeleva » 08 Яну 2012, 02:17

Kiss,професор Вучков е просто класика...срещу него да бягаме,няма как да го стигнем :D :D :D Някой гледал ли е филма "Тайната"-има много интересни размисли -Pasta,този цитат много ми хареса,ако не си гледала филма-"Тайната "-виж го,там основно се разказва как мечтите могат да станат реалност :roll:
Какъвто и да е въпросът, любовта е отговорът.
Аватар
mile_jeleva
 
Мнения: 37
Регистриран на: 06 Яну 2012, 12:37

Re: Размисли и страсти

Мнениеот Silvi » 08 Яну 2012, 15:31

Защо трябва да намесваме проф. Вучков, това, че заглавието на темата съвпада с предаването му не бива да го асоциираме с него.
Съгласна съм с mile_jeleva, едно нещо за да се случи значи така трябва. В живота ни постоянно се появяват хора, които го обогатяват по един или друг начин, карат ни да се замислим над себе си и делата си.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Размисли и страсти

Мнениеот pasta » 08 Яну 2012, 16:45

mile_jeleva написа:Kiss,професор Вучков е просто класика...срещу него да бягаме,няма как да го стигнем :D :D :D Някой гледал ли е филма "Тайната"-има много интересни размисли -Pasta,този цитат много ми хареса,ако не си гледала филма-"Тайната "-виж го,там основно се разказва как мечтите могат да станат реалност :roll:

Гледала съм го...помогна ми да погледна отново напред, защото бях изпаднала в депресия след загубата на бебето си. Препоръчвам го.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Размисли и страсти

Мнениеот mile_jeleva » 08 Яну 2012, 19:56

Pasta,съжалявам за загубата ти...и аз съм го преживяла :| ,знам колко е тежко...
Аз пък много се впечатлих от книгата на Барбара де Анжелис.Ето цитат:
Тайните на живота, които всяка жена трябва да знае
Барбара де Анжелис

1. Всичко, от което се нуждаете за да сте щастливи е в самите вас.
2. Целта на живота ви е да израснете във възможно най-доброто човешко същество, което можете да бъдете.
3. Промяната е неизбежна, така че спрете да се съпротивлявате и се отдайте на естествения ход на живота.
4. Всяка трудност е замаскиран урок – почитайте трудностите и се учете от тях.
5. Вашето съзнание създава усещането ви за действителността, направете съзнанието си ваш приятел.
6. Страхът ограбва жизнеността ви – нека куражът ви да надделее над страховете.
7. Трябва да обичате себе си, преди да можете искрено да дарявате любов или да я получавате от някого.
8. Всички ваши връзки са ваши огледала, а всички хора са ваши учители.
9. Истинската свобода произтича от начина, по който се отзовавате на живота, а не от онова, което животът ви предоставя.
10. Какъвто и да е въпросът, любовта е отговорът.
Какъвто и да е въпросът, любовта е отговорът.
Аватар
mile_jeleva
 
Мнения: 37
Регистриран на: 06 Яну 2012, 12:37

Re: Размисли и страсти

Мнениеот Dipsy » 16 Май 2018, 15:51

mile_jeleva написа:Няма случайни неща – нищо и никога в тази вселена, в този свят, а следователно и в моя живот не става случайно!
Избирам да дам най-доброто от себе си, защото това е единственото нещо, напълно в моя власт и под мой контрол. А после да оставя да става каквото ще.
Една капка отрова в съда прави отровна цялата вода, както добавянето на една лъжичка мед прави чая от безвкусен – сладък. Както капката отрова, така и лъжичката мед са в нас. Те са нашите мисли, постъпки, отношение към другите, към ситуациите около нас и към света въобще.
Ние решаваме какво да дадем на останалите – капката отрова във вид на безчувственост, коравосърдечие, гняв, злоба, омраза, осъждане, насилие, безпокойство, инертност и вредни навици, или лъжичката мед – нашата усмивка, искрена радост, готовност за безвъзмездна помощ, съчувствие, подкрепа на падналия, нашата любов.
Ние решаваме.
Човек сам прави избора в живота си-дали да е добър или лош....

И квоооооо :mrgreen:
Много задълбаваш :) Карай я по-ларж :ugeek:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта