Възможно ли е да ми откраднат пари от дебитната карта?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Възможно ли е да ми откраднат пари от дебитната карта?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 08 Ное 2019, 17:54

Здравейте! Пак имам въпрос с повишена трудност. Възможно ли е, без да усетя, да ми източат пари от банковата карта? Аз по принцип не съм най-организирания човек на света и със счетоводството съм скарана, обаче като си влязох в акаунта за онлайн банкиране, видях едни транзакции, дето идея си нямам кога и как съм ги направила (е, то си пише кога, ама нямам спомен да съм го правила). Плащанията са от миналия месец. Вярно, че пазарувам доста от интернет и дори в магазина плащам с тази карта, но винаги мога да се ориентирам по сумата за какво съм изхарчила парите. Лошото е, че не пише къде са отишли, а само: Транзакция с карта. Ако това може да е някакъв ориентир – банката ми е Булбанк. Мислех да отида до техния клон и да ги питам, обаче се притеснявам, да не ме помислят за някаква глупачка, дето задава тъпи въпроси. По принцип бих ли могла да получа детайлна справка от банката? Дали могат да ми кажат как са изтеглени парите и на кого е платено?
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Възможно ли е да ми откраднат пари от дебитната карта?

Мнениеот marchinko73 » 08 Ное 2019, 21:05

Четох някъде, че е напълно възможно да ти изтеглят от картата малка сума с портативен постерминал. Май беше до 50 лв щото не се изисквало ПИН до толкова пари. Обаче трябва картата да е безконтактна. Твоята такава ли е?
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Възможно ли е да ми откраднат пари от дебитната карта?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 08 Ное 2019, 21:54

Малко скептично съм настроен към възможността да са ти източили пари от картата. А щом имаш онлайн банкиране, значи може да видиш къде са били насочени парите. И аз съм на същата банка. Там, където пише: Операция с карта и сумата, до нея има една иконка като листче - Авизо. Там можеш да видиш към кого е плащането.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Възможно ли е да ми откраднат пари от дебитната карта?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 09 Ное 2019, 20:28

Ами май не ми е безконтактна картата... Де да знам?! И с това авизо не можах да се оправя. Май ще ходя до банката. А като съм плащала по интернет, може ли да са ми взели данните?
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Възможно ли е да ми откраднат пари от дебитната карта?

Мнениеот Паулу Коелюв » 11 Ное 2019, 21:00

lyuta_chushka95 написа:Ами май не ми е безконтактна картата... Де да знам?! И с това авизо не можах да се оправя. Май ще ходя до банката. А като съм плащала по интернет, може ли да са ми взели данните?


Нали казваш, че си плащала по интернет? В сайтовете за пазаруване ти искат само номер на карта и евентуално защитен код. Никога ПИН код. Ако си го дала някъде - лоша работа!
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта