Какво екстремно преживяване бихте искали да опитате?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какво екстремно преживяване бихте искали да опитате?

Мнениеот delchev » 11 Ное 2019, 12:29

Според мен всеки човек си е малко или много авантюрист е от време на време му се иска да пробва нещо непознато и рисковано. Най-малкото, за да усети тръпката от опасността, да покачи адреналина до недостигани до сега стойности и както казват – да се почувства наистина жив.
Много спортове предлагат такива усещания. Ще изброя някои от тях, а вие може да допълните тези, които съм пропуснал и да споделите преживявания за тези, които сте пробвали.

Един от най-екстремните спортове, за които се сещам в момента и който съм практикувал е парашутизмът. Преживяването е наистина невероятно. Парапланерите са нещо сродно и макар, че не скачаш с тях от летателно средство, усещането за полет и свобода е също толкова силно.
Като говорим за скачане – напоследък голяма популярност придобиха бънджи скоковете. Това е нещо, което все още не съм пробвал, но със сигурност ще го направя.
Другото доста екстремно преживяване във въздушните спортове е пилотирането на самолет, хеликоптер или мотопланер.
fisheye-photography-of-man-and-woman-sky-diving-739568.jpg
fisheye-photography-of-man-and-woman-sky-diving-739568.jpg (21.13 KiB) Прегледано 489 пъти

Високите скорости на земята също предлагат големи дози адреналин – в случая се сещам за мотоциклетизъм и автомобилни състезания във всичките им разновидности.
man-on-a-motocross-dirt-bike-356289.jpg
man-on-a-motocross-dirt-bike-356289.jpg (29.22 KiB) Прегледано 489 пъти

И не на последно място поставям зимните спортове – ски и сноуборд.
Сигурен съм, че пропускам още доста... Допълвайте. Споделете какво сте опитвали и какво бихте искали да пробвате. Бихме могли да обменим и информация къде в България условията за даден спорт са най-добри.
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Re: Какво екстремно преживяване бихте искали да опитате?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 11 Ное 2019, 13:28

Аз съм скачала с бънджи от Аспаруховия мост. Изживяването е уникално! Също всяка зима карам ски - предимно на Пампорово. Е, без акробатични изпълнения, но пак си е адреналин... Искам да пробвам и скокове с парашут. Препоръчайте ми добър парашутен клуб.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Какво екстремно преживяване бихте искали да опитате?

Мнениеот marchinko73 » 11 Ное 2019, 15:04

Мен ме кефят моторите и бързите коли. Сигурно ще е много яко да пробвам да карам и самолет. Доколкото знам има такива клубове, но май е малко скъпичко удоволствието...
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта