Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Мнениеот Цвети Цветкова » 12 Ное 2019, 13:17

След раждането на детето започнах да имам проблеми със зъбите и венците. Моят зъболекар ми каза, че имам пародонтоза и направих няколко курса на лечение с антибиотик. Кървенето на венците престана, но от време на време ме боли, когато ям сладко или пия нещо студено. Явно венците ми са ставали доста чувствителни... Редовно ходя да ми почиства зъбния камък и усещането не е никак приятно... Зъболекарят ми препоръча паста за зъби и вода за уста Лакалут актив. Като че ли има ефект за стягането на венците, но болката си остава и като че ли зъбите се оголват повече. Пробвах и с паста Пародонтакс и вода Листерин, но не получих подобрение. Вие какво предприемате при чувствителни венци и кървене? Има ли някакво средство – паста или вода за уста или нещо друго, което може да ми препоръчате?
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Мнениеот Пламена И. » 12 Ное 2019, 20:58

Първо ще ти препоръчам да си смениш стоматолога. Със сигурност зная, че лечението с антибиотик е последното нещо, което се прави при пародонтоза. Потърси специалист в тази област, отиди на преглед при него и виж какво ще те посъветва. За Стара Загора мога да ти препоръчам д-р Севдалин Павлов, който е специалист по пародонтология.
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Мнениеот petyo62 » 12 Ное 2019, 21:23

Съгласен съм, че в случая трябва консултация със специалист пародонтолог. Тъй като и аз имам същия проблем, мога да споделя, че съм доволен от пастата Лакалут. Заедно с нея използвам и билков Сандрин. Но ако са ти чувствителни венците, може да използваш паста Сенсодин и задължително четка с мек косъм, за да не ги разраняваш.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Мнениеот Венета.Николаева » 13 Ное 2019, 22:23

Ако желаете мога да ви препоръчам продукт на билкова основа с отлични резултати.
Венета.Николаева
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2019, 13:14

Re: Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Мнениеот tano » 14 Ное 2019, 19:51

Венета.Николаева написа:Ако желаете мога да ви препоръчам продукт на билкова основа с отлични резултати.


Аз също имам проблем с венците. Какъв е този продукт? Може ли да дадете малко повече информация, моля.
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Мнениеот Венета.Николаева » 15 Ное 2019, 15:19

нормализира киселинно-алкалното
равновесие в устната кухина;
намалява кървенето на венците;
укрепва венците;
премахва плаката;
предпазва от кариес.



Препоръчва се при всички заболявания на пародонта – гингивит, пародонтит, пародонтоза и др.;
Прикачени файлове
FB_IMG_1573820204079.jpg
FB_IMG_1573820204079.jpg (11.63 KiB) Прегледано 1449 пъти
Венета.Николаева
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2019, 13:14

Re: Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Мнениеот Венета.Николаева » 15 Ное 2019, 15:20

Ако решите мога да ви я поръчам.
Венета.Николаева
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2019, 13:14

Re: Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Мнениеот tano » 17 Ное 2019, 18:30

Венета.Николаева написа:Ако решите мога да ви я поръчам.


Видях я в сайта... Малко скъпичка ми идва... Като че ли не съм склонен да похарча толкова пари за нещо, което не е доказано, че действа.
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Мнениеот Венета.Николаева » 17 Ное 2019, 18:43

АКО РЕШИТЕ АЗ съм консултант ще ви я поръчам.Имаме хора с резултати мога да ви добавя в групата да разгледате.
Венета.Николаева
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2019, 13:14

Re: Кои пасти за зъби са най-ефикасни при пародонтоза?

Мнениеот Цвети Цветкова » 18 Ное 2019, 20:09

tano написа:
Венета.Николаева написа:Ако решите мога да ви я поръчам.


Видях я в сайта... Малко скъпичка ми идва... Като че ли не съм склонен да похарча толкова пари за нещо, което не е доказано, че действа.


Вярно ли струва толкова тая паста? А аз си мислех, че купувам от най-скъпите... :lol: Ще питам моя стоматолог какво му е мнението за нея.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта