Ще спрат ли злоупотребите, ако се приеме да не ни плащат първия ден от болничните?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Ще спрат ли злоупотребите, ако се приеме да не ни плащат първия ден от болничните?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 15 Ное 2019, 12:00

За сега решението на управляващите първият ден от болничните да не е платен и да е за сметка на работника, все още не е прието официално, но съм сигурна, че ще стане. Първо, защото е в интерес на работодателите и второ – и в интерес на държавата. С две думи: работникът пак е прецакан!
Обяснението е, че по този начин ще се спре порочната практика на издаването на фалшиви болнични, които - забележете! - най-често се използвали за удължаване на отпуската или сливане на почивните дни!

И това с неплащането на първия ден от болничните, видите ли, било практика в някои европейски страни, затова трябвало да се приложи и при нас. Какво ще кажете?

Въпрос: Кой издава болничните? - мисля, че отговорът е ясен. Неясен е обаче отговорът на въпроса кой контролира издаването на болничните и кой следи дали те са фалшиви или не.
Защото такъв контрол май няма или поне никой не го упражнява.

А какво се случва при трудова злополука или когато детето ни се разболее? И тук ли става въпрос за измама?
И какво да кажем за съвестните работници, които години наред не са ползвали болничен?

Това ли е начинът да се спрат злоупотребите с издаването на фалшиви болнични? Как мислите?

Както казва Димитър Манолов от „Подкрепа“ - с това решение управляващите изкарват всички работещи в България престъпници!
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Ще спрат ли злоупотребите, ако се приеме да не ни плащат първия ден от болничните?

Мнениеот Цвети Цветкова » 15 Ное 2019, 12:18

За болничните при трудова злополука и за дете направиха изключение и те ще са платени, но не мисля, че това ще реши проблема.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Ще спрат ли злоупотребите, ако се приеме да не ни плащат първия ден от болничните?

Мнениеот Пламена И. » 15 Ное 2019, 17:30

Според мен злоупотребите изобщо няма да престанат. Хората даже ще си вземат по-дълги отпуски! :grin:
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта