Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Мнениеот Паулу Коелюв » 18 Ное 2019, 12:01

kiselo-zele.jpg
kiselo-zele.jpg (19.73 KiB) Прегледано 1864 пъти

Чухте ли за най-новото изследване на английските учЕни за вредата от киселото зеле, киселото мляко и хляба с квас?
Не, сериозно – според микробиоложката със звучното чисто британско име - Манал Мохамед от Уестминистърския университет, ферментиралите напитки и храни водели до размножаването на бактерии, които са резистентни към антибиотици. Т.е. няма да има ефект от лекарствата, ако ни се наложи да ги ползваме. Също така имали много неприятни странични ефекти (е, за киселото зеле в съчетание с боб и аз се сещам за един), от които най-сериозните били проблеми със съня, ниско кръвно налягане, сърдечна аритмия и т.н. И най-страшното: заради живите бактерии в тези храни и напитки възрастните хора и хората със слаба имунна система можели да развият сериозни инфекции...
Боже, като се сетя, че горките ни пенсионери зимата я карат предимно на кисело мляко и кисело зеле, направо ми става ясно от къде са им проблемите!
Значи не мога да разбера тия хора друга по-важна работа нямат ли си и няма ли къде другаде да си харчат парите?! Ако си нямат, да дойдат да ми помогнат да извадим зелето на село и да го турим в бидоните. После мога да ги почерпя с една домашна ракия с туршия и свинско с кисело зеле, да видят колко е зле и нездравословно.
Вие какво ще кажете по въпроса? Вредни ли са според вас киселото зеле и киселото мляко?
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Мнениеот petyo62 » 18 Ное 2019, 13:03

Бабината им трънкина! - казано на чист български. :lol: Да си ядат английските буламачи и да не създават масови истерии! Естествено е дадена храна да е вредна за някого с определено заболяване и затова лекарите съветват хората какви храни да избягват и им предписват диети. Ама да твърдиш, че е вредна за всички?!
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Мнениеот Цвети Цветкова » 18 Ное 2019, 19:59

Ами зависи как са приготвени и с какво. Могат да бъдат много вредни и даже отровни.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Мнениеот marchinko73 » 19 Ное 2019, 12:51

Айде бе! Без майтап?! :lol: Ми да питам: кой им ги е поръчал на англичаните тия изследвания? Ще речеш, че всеки ден се тъпчат с българско кисело зеле и кисело мляко и са се изпонатръшкали! :lol: Може пък да не им понася на тях... де да знаеш! :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Мнениеот Мики Маус » 19 Ное 2019, 20:17

Да бе! Тия сериозни ли са? :lol: Да се чудиш как сме оцелели до сега! Мен като дете все с кисело мляко ме храниха, а зелето си го обичам всякак... Слава Богу - жив и здрав съм! Според мен тая госпожа е объркала нещо в изследването. :scratchheadblue:
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Мнениеот mimeto96 » 20 Ное 2019, 09:59

Цвети Цветкова написа:Ами зависи как са приготвени и с какво. Могат да бъдат много вредни и даже отровни.


Съгласна съм с теб, Цвети. Ако храните не са отглеждани в екологично чисти райони - те са опасни за здравето!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 21 Ное 2019, 19:52

mimeto96 написа:
Цвети Цветкова написа:Ами зависи как са приготвени и с какво. Могат да бъдат много вредни и даже отровни.


Съгласна съм с теб, Цвети. Ако храните не са отглеждани в екологично чисти райони - те са опасни за здравето!


А стига глупости, моля ви се! То и въздухът, дето го дишаме, и водата, дето я пием са замърсени, ама за това никой не говори... До киселото зеле и до млякото опряха работите! Глобален проблем!
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Мнениеот Момчил Митев » 28 Ное 2019, 20:18

За първи път чувам такова нещо! Аз пък зная точно обратното - че са много полезни. Особено киселото мляко. Нали и на болните най-често това им дават? Ако питате мене, тия англичани нещо са се объркали! :grin:
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Мнениеот iriny » 29 Ное 2019, 20:25

Това да не би да е пак някаква фалшива новина? Защо им е на англичаните да се занимават с подобни глупости?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Вредни ли са за здравето българските кисело мляко и зеле?

Мнениеот Елена Стоянова » 02 Дек 2019, 13:14

iriny написа:Това да не би да е пак някаква фалшива новина? Защо им е на англичаните да се занимават с подобни глупости?


Може и да има нещо вярно в това изследване... Все пак става дума за живи бактерии...
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта