Знаехте ли, че 19 ноември е световен ден на тоалетната?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Знаехте ли, че 19 ноември е световен ден на тоалетната?

Мнениеот Паулу Коелюв » 19 Ное 2019, 13:14

Ей тъй, като се ровя из нета и попадам на интересни неща... Знаете ли например, че днес – 19 ноември е световен ден на тоалетната? Той е въведен през 2001 година от Световната организация на тоалетните в Сингапур на първата й конференция.
Първоначално ми стана смешно. Викам си: От какъв зор и световен ден на тоалетната?! После се зачетох и видях, че нещата не са никак комични...
Не се смейте! Има си основателна причина за това. Факт е, че до ден днешен около 900 милиона души все още не знаят какво е това тоалетна. Ако се замислите, ще видите колко удобно и комфортно е това нещо от ежедневието ни, което сме свикнали да не забелязваме.
Та причината да съществува този ден е да се даде гласност на проблемите с хигиенните условия по света и те да бъдат решени.
Представете си само какво ще стане, ако няма тоалетни и канализация!
В страните, където тоалетната е лукс, хората се разболяват много по-често от инфекции заради замърсената вода, а според статистиката заради това там всяка година умират над 360 000 деца.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Знаехте ли, че 19 ноември е световен ден на тоалетната?

Мнениеот marchinko73 » 19 Ное 2019, 19:45

Туй ми звучи малко несериозно... И като знаем тия цифри кво от това?! Нито аз нито ти ще отидем да им построим тоалетни на хората... Да се заемат с това големите клечки. Нали това им е работата?! Или като няма далавера, не ги интересува?
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Знаехте ли, че 19 ноември е световен ден на тоалетната?

Мнениеот mimeto96 » 19 Ное 2019, 19:52

marchinko73 написа:Туй ми звучи малко несериозно... И като знаем тия цифри кво от това?! Нито аз нито ти ще отидем да им построим тоалетни на хората... Да се заемат с това големите клечки. Нали това им е работата?! Или като няма далавера, не ги интересува?


Може ли винаги да си толкова брутален? Всички трябва да ни е грижа, когато става въпрос за доброто на хората... Как може да се позволява в 21 век да умират толкова деца заради липсата на нещо елементарно?!!!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Знаехте ли, че 19 ноември е световен ден на тоалетната?

Мнениеот marchinko73 » 20 Ное 2019, 14:43

Абе, знаете ли кво още се сетих? Що не признаем 19 ноември и за световен ден на България? Нали преди време в Брюксел ни бяха изтепосали в една арт инсталация точно по този начин? :lol:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron