В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Re: В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Мнениеот Memento » 07 Фев 2012, 10:19

stsss написа:
Memento написа:В страна с добър климат, чувал съм, че най-добър климат имат Южна Африка, Малта и Нова Зеландия, първият вариант ми звучи най-удачен.
А относно островчетата на снимките те наистина изглеждат страхотно но освен слънчево и красиво там може да бъде много скучно, еднообразно и особено опасно по-време на ураган :geek:

Аз бих избрал Нова Зеландия и Австралия въпреки че климата в Англия не може да се нарече добър тази страна също бих избрал без да се замисля .


Определено Нова Зеландия и Австралия са в пъти по-добро място за живеене от мрачният дъждовен Албион.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Мнениеот mile_jeleva » 07 Фев 2012, 14:31

Memento написа:
stsss написа:
Memento написа:В страна с добър климат, чувал съм, че най-добър климат имат Южна Африка, Малта и Нова Зеландия, първият вариант ми звучи най-удачен.
А относно островчетата на снимките те наистина изглеждат страхотно но освен слънчево и красиво там може да бъде много скучно, еднообразно и особено опасно по-време на ураган :geek:

Аз бих избрал Нова Зеландия и Австралия въпреки че климата в Англия не може да се нарече добър тази страна също бих избрал без да се замисля .


Определено Нова Зеландия и Австралия са в пъти по-добро място за живеене от мрачният дъждовен Албион.


И аз мисля,че Австралия е една прекрасна страна :roll:
Какъвто и да е въпросът, любовта е отговорът.
Аватар
mile_jeleva
 
Мнения: 37
Регистриран на: 06 Яну 2012, 12:37

Re: В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Мнениеот Memento » 07 Фев 2012, 16:11

mile_jeleva написа:
И аз мисля,че Австралия е една прекрасна страна :roll:


Като порастна и се оженя ще замина със жена си там, голяма мечта ми е :D
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Мнениеот ivan33 » 08 Фев 2012, 10:02

Здравейте,

да живея завинаги - избирам България.. с възможност за екскурзии до всяко кътче на Земята.

Всеки българин, който е пътувал или поживял известно време някъде в чужбина, завръщайки се от път - коментира "Имаме страхотна природа", "Няма по-хубаво от вкъщи" и т.н. Ако не си имал възможност лично да изпиташ какво имам в предвид, попитай свой приятел, усетил тръпката "чужбина".
ivan33
 
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:09

Re: В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Мнениеот Memento » 08 Фев 2012, 10:23

ivan33 написа:Здравейте,

да живея завинаги - избирам България.. с възможност за екскурзии до всяко кътче на Земята.

Всеки българин, който е пътувал или поживял известно време някъде в чужбина, завръщайки се от път - коментира "Имаме страхотна природа", "Няма по-хубаво от вкъщи" и т.н. Ако не си имал възможност лично да изпиташ какво имам в предвид, попитай свой приятел, усетил тръпката "чужбина".


Нищо кой знае какво не е природата ни, всяка държава по нашите географски ширини има същата природа. От икономическа гледна точка също няма много "за" живеене тук, нека не се заблуждаваме това, че сме родени не трябва да ни заслепява и изпълва с прекомерен патриотизъм без покритие, нека бъдем реалисти!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Мнениеот ivan33 » 08 Фев 2012, 12:52

Memento написа:
ivan33 написа:Здравейте,

да живея завинаги - избирам България.. с възможност за екскурзии до всяко кътче на Земята.

Всеки българин, който е пътувал или поживял известно време някъде в чужбина, завръщайки се от път - коментира "Имаме страхотна природа", "Няма по-хубаво от вкъщи" и т.н. Ако не си имал възможност лично да изпиташ какво имам в предвид, попитай свой приятел, усетил тръпката "чужбина".


Нищо кой знае какво не е природата ни, всяка държава по нашите географски ширини има същата природа. От икономическа гледна точка също няма много "за" живеене тук, нека не се заблуждаваме това, че сме родени не трябва да ни заслепява и изпълва с прекомерен патриотизъм без покритие, нека бъдем реалисти!




Планината, в която може да отдъхнеш и през лятото и през зимата. Близостта на морето до планината, е предпоставка за съчетаване на различни по вид и характер спортни дейности, в едноседмична отпуска.
Има много места, които си заслужава да се видят, и могат да се видят без голямо разхищение на финансови средства.
Достатъчно образован и квалифициран човек, може да си намери доходоносна работа, която да му позволява да се радва на живота, дори и в България :)
ivan33
 
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:09

Re: В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Мнениеот Memento » 08 Фев 2012, 13:11

ivan33 написа:Планината, в която може да отдъхнеш и през лятото и през зимата. Близостта на морето до планината, е предпоставка за съчетаване на различни по вид и характер спортни дейности, в едноседмична отпуска.
Има много места, които си заслужава да се видят, и могат да се видят без голямо разхищение на финансови средства.
Достатъчно образован и квалифициран човек, може да си намери доходоносна работа, която да му позволява да се радва на живота, дори и в България :)


Всичко е до гледна точка, ще си намериш работа и ще се радваш на живота тук, но едва ли ще можеш много да се радваш на останалият свят освен ако не взимаш 2-3 хиляди евро заплата за което поздравления ако е така. Но дори и да взимаш толкова много остава разнебитената инфраструктура, лошото обслужване по курортите, гледките на разруха и мизерия в градове и села, грозните панелни блокове и керпичените къщи, мръсотията и боклуците по улиците, уличните кучета, отношението на държавата към теб и още куп други неща които не се купуват с пари. :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Мнениеот Hristo » 08 Фев 2012, 16:20

Въпрос с повече от един отговор. :) Страните в които бих искал да живея са няколко. Англия-бил съм в Лондон и намирам този град за невероятен.Каквото и да ви кажа ще е малко,просто трябва да се види.
Канада-невероятна страна.
Швеция-какви предимства само.Шведска маса , шведска тройка ... :D
Германия-най-добре развитата индустриална държава.
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Мнениеот nikokolev » 10 Фев 2012, 17:39

Аз бих избрал,спокойната Скандинавия.Норвегия е страната с най висок стандарт в света.Вярно е ,че е студеничко и тъмничко зимата,но пък си има сауни за тази работа и много хубава водка.И да се простудиш и грип да пипнеш,влизаш в сауната и после в басейна.Ако и водката не помогне ....е тогава Колдрекс или Тайлол Хот ще свършат работа. :lol:
nikokolev
 
Мнения: 21
Регистриран на: 09 Фев 2012, 14:28

Re: В коя страна бихте искали да живеете завинаги?

Мнениеот Изабел » 11 Фев 2012, 10:23

И аз съм за New Zealand но не за винаги.
Ако се бях родила там -да,но иначе носталгията ме гони.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

ПредишнаСледваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron