Бихте ли си сменили работата, ако сегашната не ви харесва?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Бихте ли си сменили работата, ако сегашната не ви харесва?

Мнениеот mimeto96 » 21 Ное 2019, 14:33

Работата ми е доста скучна и не добре платена. Никак не ми харесва... Приятелят ми отдавна ме съветва да си потърся друга, но нашите казват, че сигурността е най-важна и ако напусна, може и да не успея да си намеря друга... Не зная какво да правя... Понеже това ми е първата работа (баща ми я уреди), нямам никакъв опит в търсенето. Не съм се явявала на интервюта и честно казано доста се притеснявам, когато се налага да говоря с шефовете. Пък и не зная дали работодателите са склонни да назначават млади хора без опит... Като гледам сайтовете за работа, в обявите почти винаги има изискване кандидатите да имат стаж... Така ли е наистина? Приятелят ми казва, че понякога нарочно изискванията за кандидатите са завишени, за да изглежда фирмата представителна.
Другото ми притеснение е как ще се чувствам на новата работа, ако ме назначат... Как ще ме приемат колегите и дали ще се справя...
Вие как бихте постъпили?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Бихте ли си сменили работата, ако сегашната не ви харесва?

Мнениеот different » 21 Ное 2019, 15:18

mimeto96 написа:Работата ми е доста скучна и не добре платена. Никак не ми харесва... Приятелят ми отдавна ме съветва да си потърся друга, но нашите казват, че сигурността е най-важна и ако напусна, може и да не успея да си намеря друга... Не зная какво да правя... Понеже това ми е първата работа (баща ми я уреди), нямам никакъв опит в търсенето. Не съм се явявала на интервюта и честно казано доста се притеснявам, когато се налага да говоря с шефовете. Пък и не зная дали работодателите са склонни да назначават млади хора без опит... Като гледам сайтовете за работа, в обявите почти винаги има изискване кандидатите да имат стаж... Така ли е наистина? Приятелят ми казва, че понякога нарочно изискванията за кандидатите са завишени, за да изглежда фирмата представителна.
Другото ми притеснение е как ще се чувствам на новата работа, ако ме назначат... Как ще ме приемат колегите и дали ще се справя...
Вие как бихте постъпили?


В днешно време хората сменят по много работи докато стане време да се пенсионират. Казваш, че сегашната ти работа е скучна и не е добре платена, а не казваш дали е прекалено натоварваща или пък не е натоварваща.
Често интервюто се провежда от HR и рядко ще ти взема интервю някой шеф. Щом се притесняваш те ще го усетят и едва ли ще бъдеш наета.
Ама ти предполагам имаш стаж от сегашната ти работа. За стажа зависи от това, какви кандидати ще се явят. Ако сред кандидатите за дадената работа има човек със стаж то той би изпъкнал пред другите с това, че има стаж, но пък може да иска по-висока заплата и да не се стигне до наемане.
На новата работа първия ден се запознаваш със всички и постепенно ще свикнеш с колегите.
Изискванията към кандидате са завишени, защото всекя фирма иска да наеме добри специалисти. Често даже дадена обява се пише на английски, за да се отсеят лесно хората знаещи езика, ако в дадената работа има изискване за владеене на езика.

Важно е какво си завършила но по-важно е какви умения имаш - като умения имам предвид говере на английски, боравене с фотошоп и др за които може да не си учила във вуз или училище.
different
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Ное 2019, 15:04

Re: Бихте ли си сменили работата, ако сегашната не ви харесва?

Мнениеот Мики Маус » 21 Ное 2019, 20:01

Разбира се, че бих си я сменил. Сега работа има навсякъде... Ако имаш желание, можеш да си намериш дори и в чужбина.
Въпросът е да си намериш такава работа, която да те удовлетворява. Мислила ли си с какво точно искаш да се занимаваш? Казваш, че сегашната е скучна и зле платена. Значи трябва да търсиш нещо, което ще ти е интересно и едновременно с това ще ти дава възможност за развитие. По-ниската заплата в началото не е проблем, стига фирмата да ти предоставя възможност за израстване в съответствие с твоите усилия и резултати.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Бихте ли си сменили работата, ако сегашната не ви харесва?

Мнениеот mimeto96 » 25 Ное 2019, 21:09

Мики Маус написа:Разбира се, че бих си я сменил. Сега работа има навсякъде... Ако имаш желание, можеш да си намериш дори и в чужбина.
Въпросът е да си намериш такава работа, която да те удовлетворява. Мислила ли си с какво точно искаш да се занимаваш? Казваш, че сегашната е скучна и зле платена. Значи трябва да търсиш нещо, което ще ти е интересно и едновременно с това ще ти дава възможност за развитие. По-ниската заплата в началото не е проблем, стига фирмата да ти предоставя възможност за израстване в съответствие с твоите усилия и резултати.


Учила съм икономика и завърших мениджмънт на туристическия бизнес. Сега съм рецепционистка в един малък хотел, но както казах, работата не ми харесва особено... Не е кой знае колко натоварваща... може би затова и ми е скучна... Май ми се иска да работя в някой по-голям и реномиран туристически комплекс, но малко ме е страх... Ами ако не се получат нещата?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Бихте ли си сменили работата, ако сегашната не ви харесва?

Мнениеот Пламена И. » 26 Ное 2019, 18:07

Ако не рискуваш, никога няма да разбереш дали си заслужава. :wink: Щом сегашната ти работа не ти харесва, значи е време за промяна. Търси и действай смело! Успех!
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Бихте ли си сменили работата, ако сегашната не ви харесва?

Мнениеот elongelong » 10 Дек 2019, 09:54

Работих за бившия ми шеф около 2 години и отношението беше просто ужасно, въпреки че не мога да се оплача от заплатата. Сега работя с компания InstaForex, основана от Ильдар Шарипов https://www.facebook.com/public/Ildar-Sharipov и съм доволен от резултата, който ми предоставя тази услуга.
elongelong
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Дек 2019, 09:50

Re: Бихте ли си сменили работата, ако сегашната не ви харесва?

Мнениеот mimeto96 » 10 Дек 2019, 11:27

elongelong написа:Работих за бившия ми шеф около 2 години и отношението беше просто ужасно, въпреки че не мога да се оплача от заплатата. Сега работя с компания InstaForex, основана от Ильдар Шарипов https://www.facebook.com/public/Ildar-Sharipov и съм доволен от резултата, който ми предоставя тази услуга.


Супер! Звучи много добре. В какво се състои работата?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта