Умеем ли да управляваме времето си?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Умеем ли да управляваме времето си?

Мнениеот S_Milenska » 06 Юли 2015, 11:06

silver933 написа:Само с разграничаване на задачите става номера, особено, ако си по-ангажиран човек, а и дори да не си, ако усещаш,че губиш времето си напразно трябва да се опитаме по този начин да включим и полезни неща. Така започнах да спортувам, като осъзнах,че часове наред просто бездействам всеки ден...

Съвсем правилно! Ако си запишем времето, през което нищо не правим ще осъзнаем в действителност колко много губим в бездействие.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Умеем ли да управляваме времето си?

Мнениеот веселказасмяна » 15 Юли 2015, 15:47

S_Milenska написа:
silver933 написа:Само с разграничаване на задачите става номера, особено, ако си по-ангажиран човек, а и дори да не си, ако усещаш,че губиш времето си напразно трябва да се опитаме по този начин да включим и полезни неща. Така започнах да спортувам, като осъзнах,че часове наред просто бездействам всеки ден...

Съвсем правилно! Ако си запишем времето, през което нищо не правим ще осъзнаем в действителност колко много губим в бездействие.

Да, но ако постоянно сме активно, то не зная доколко можем да бъдем продуктивни!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Умеем ли да управляваме времето си?

Мнениеот Stark » 05 Апр 2017, 12:33

Ако се замислите колко време губим в безсмислени занимания, като ровенето във фейсбук, ппроверката през минути дали пък някой не ни е харесал или коментирал нещо, или пък ни е писал! Истински ужас. Това изяжда от времето ни.. ограничете само тези занимания и ще видите, че времето е предостатъчно и лесно ще го разпределяте, та дори и ще ви остава.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Умеем ли да управляваме времето си?

Мнениеот kikimoraa » 05 Апр 2017, 14:58

Stark написа:Ако се замислите колко време губим в безсмислени занимания, като ровенето във фейсбук, ппроверката през минути дали пък някой не ни е харесал или коментирал нещо, или пък ни е писал! Истински ужас. Това изяжда от времето ни.. ограничете само тези занимания и ще видите, че времето е предостатъчно и лесно ще го разпределяте, та дори и ще ви остава.

И аз маисля, че тези неща, както и телевизора изяждат голяма част от времето ни. Често ме питат как успявам да се справям с къщата, да приготвя различни вкусотии, да се погрижа за домакинството и всичко това, след като се прибера от работа. :) Ами просто успявам, имам желание и го правя.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Умеем ли да управляваме времето си?

Мнениеот asdddwww » 05 Апр 2017, 15:58

Аз съм си направил аларми за много от рутинните ми задължения, за да може времето ми да е тотално ангажирано. :razz:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Умеем ли да управляваме времето си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Апр 2017, 08:48

asdddwww написа:Аз съм си направил аларми за много от рутинните ми задължения, за да може времето ми да е тотално ангажирано. :razz:

:rolling: Ти като малките деца, аз така ги работих моите като по-малки, имаха аларми кога да играят, кога да гледат тв, кога да учат и т.н. :neener:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Умеем ли да управляваме времето си?

Мнениеот Elica » 28 Ное 2017, 12:05

Има много програми, които предлагат на човек да си разграфи целия ден, така няма да губи времето си и ще намираме време за всяко нещо. Иначе седнем ли пред дивана, 3-4 часа са отлетели безсмислено. Но е и факт, че ежедневието ни е много изморително и претоварено, 10 часа извън дома, само заради работата и отделно другите ангажименти, на човек не му остава време да си поеме дъх.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Умеем ли да управляваме времето си?

Мнениеот Локумът » 26 Юни 2018, 10:07

Мен хич ме няма в тая работа, вечно съм закъснял за някъде,м или се налага да си довършвам работата по нощите. Но пък това не означава, че отстрани не изглеждам зает :lol: Ето, като в момента например, в началото на работния ден , аз си цъкам във форума :cool: :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Умеем ли да управляваме времето си?

Мнениеот Rali_hr » 02 Юли 2018, 11:58

Да, доста добре се справям с времето си, последно време съм много доволна. Имам доста ангажименти вечер, но успявам всичко да направя без никакви проблеми.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Умеем ли да управляваме времето си?

Мнениеот Буба Мара » 03 Юли 2018, 16:22

Димка Кънева написа:Тайм мениджмънта е много популярен в развитите страни не само по отношение на служебните ангажименти, но и по отношение на управление и на свободното време. Той е доказал ефективността си в подобряване качеството на живот на тези, които са се осмелили да планират правилно времето си, съобразно с личностните си преоритети в живота. Управлението на времето намалява стресогенните ситуации в ежедневието ни.
Не е необходимо да си на ръководна позиция, за да планираш времето си съобразно с целите, които преследваш в живота си!

Никога организацията не ми е била силна страна. и съм го приела. Но с времето отговорностите ми стават все повече. Точно снощи си го мислех това и приветствах новите технологии, а именно всякакви приложения на телефона, които ти напомнят по един или друг начин - за родителската среща на детето, за училищния празник, за часът на прием на лекарствата, за това какво да купиш за вечеря, какъв багаж да приготвиш за екскурзията и всякакви такива неща. Понякога това в пъти улеснява планирането. Друг е въпросът, че самото плануване зависи от бъдещето и винаги може нещо да се обърка. Само не бива да си го "слагаме" много навътре. Не е краят на света.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта