Помощ! Хакнаха ми профила във Фейсбук!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Помощ! Хакнаха ми профила във Фейсбук!

Мнениеот mimeto96 » 28 Ное 2019, 11:00

Моля за бързо съдействие! Хакнаха ми профила във Фейсбук и сега от мое име публикуват всякакви глупости. Приятелите ми получават известия, че са тагнати в разни споделени реклами за отслабване, хапчета за полова мощ и всякакви такива простотии! Постоянно ми пишат на месинджъра и ме питат какво става... Не мога да сваря да изтрия всички публикации... Нямам представа как е станало това. Явно е от вчера вечерта... Какво трябва да направя? Помагайте!!!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Помощ! Хакнаха ми профила във Фейсбук!

Мнениеот Пламена И. » 28 Ное 2019, 11:04

Бързо си смени паролата, преди този който ти ползва профила да го е направил!
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Помощ! Хакнаха ми профила във Фейсбук!

Мнениеот mimeto96 » 28 Ное 2019, 11:31

Пламена И. написа:Бързо си смени паролата, преди този който ти ползва профила да го е направил!


Забравила съм каква беше... Ужас!!! Пуснах искане да ми пратят код за забравена парола на мейла. След като я сменя какво друго мога да направя, за да си защитя профила?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Помощ! Хакнаха ми профила във Фейсбук!

Мнениеот marchinko73 » 28 Ное 2019, 11:48

mimeto96 написа:
Пламена И. написа:Бързо си смени паролата, преди този който ти ползва профила да го е направил!


Забравила съм каква беше... Ужас!!! Пуснах искане да ми пратят код за забравена парола на мейла. След като я сменя какво друго мога да направя, за да си защитя профила?


Извадила си късмет, че не са ти променили паролата и мейла за възстановяване! След като си промениш паролата, от настройките за сигурност и влизане си включи двукратното удостоверяване и известията за влизане. После изчисти всички записани влизания в системата до сега. Успех!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Помощ! Хакнаха ми профила във Фейсбук!

Мнениеот mimeto96 » 28 Ное 2019, 19:49

Ох! Благодаря ви!!! Много се притесних! Направих всичко както ми казахте. Сега ми изпращат временен код на СМС за влизане в профила и ме уведомяват за влизане от ново устройство. Наистина късмет, че не са сменили паролата и пощата. А ако се случи, какво трябва да се направи?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Помощ! Хакнаха ми профила във Фейсбук!

Мнениеот marchinko73 » 29 Ное 2019, 13:08

mimeto96 написа:Ох! Благодаря ви!!! Много се притесних! Направих всичко както ми казахте. Сега ми изпращат временен код на СМС за влизане в профила и ме уведомяват за влизане от ново устройство. Наистина късмет, че не са сменили паролата и пощата. А ако се случи, какво трябва да се направи?


Ако ти сменят паролата и мейла, задължително трябва да докладваш, че са ти откраднали профила. Това се прави с този формуляр на Фейсбук: https://www.facebook.com/hacked
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron