Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 29 Ное 2019, 13:26

avtomobili.jpg
avtomobili.jpg (17.84 KiB) Прегледано 1390 пъти

Това, от което се страхуваха повечето собственици на стари автомобили, е вече факт! Вече ще плащаме по-високи данъци за старите коли. Ясен е и аргументът за това – подобряване качеството на въздуха. Не е ясно обаче дали с налагането на мярката реално ще се постигне тази цел.
Моята кола също спада към категорията „стари“ (на 16 години е) и доколкото успях да разбера налогът за нея ще се увеличи с 350%. Освен това, понеже е дизел, се очаква да я спрат от движение най-много след 5 години.
Не ми стана много ясно начинът, по който се изчислява данъка... Както и да е... И без това няма да ме питат, като го изчисляват.
Вие наясно ли сте колко ще плащате за вашата кола?
Нямам нищо против мерките за подобряване качеството на въздуха и много бих искал да мога да си позволя да купя нов електрически автомобил, ама...
В 20 от 28 страни в Европейския съюз вече била въведена тази мярка... Интересно в кои? Много ми е смешен аргументът – в Европа е така, значи и при нас трябва! Въпросът ми е – само по увеличаването на цените, таксите и налозите ли трябва да се приравним с европейците? А по доходи и стандарти на живот кога?!?
Вие на какво мнение сте?
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Мнениеот marchinko73 » 29 Ное 2019, 17:22

Ми не съм съгласен да плащам по-високи данъци, ама освен тебе, друг никой не ме пита! И от къде ще сме сигурни, че тия пари ще отидат за околната среда, а няма да потънат някъде?!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Мнениеот petyo62 » 29 Ное 2019, 19:48

Никой нормален човек няма да е съгласен. Какво смятат да постигнат с това? Да ни накарат да купуваме нови коли? А задават ли си въпроса господата управляващи защо болшинството от народа кара стари коли?
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Мнениеот Паулу Коелюв » 30 Ное 2019, 15:06

Бих могъл да приема идеята за по-високи данъци на колите, които замърсяват околната среда, ако ми предложат алтернатива... Например да върна старата си кола и да получа нова с отстъпка и на лизингови условия, които мога да си позволя... Или пък безплатен еко транспорт до работното ми място (само вариантът да не е с колело или пеша! :lol: )
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Мнениеот Мики Маус » 02 Дек 2019, 14:46

petyo62 написа:Никой нормален човек няма да е съгласен. Какво смятат да постигнат с това? Да ни накарат да купуваме нови коли? А задават ли си въпроса господата управляващи защо болшинството от народа кара стари коли?


Абсолютно! Кой е толкова луд, че да иска да плаща повече? Днес гледах новините. Ставаше въпрос за автобуса, който се е запалил. Шофьорът каза, че е нов - 2005 г. За нас коли на по 14-15 години се водят нови!!! Егати стандарта! Това с по-високите данъци си е жив рекет! :mad:
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Мнениеот Цвети Цветкова » 03 Дек 2019, 13:30

Естествено, че не съм съгласна! Колко хора в България могат да отделят по 20 - 30 000 лева за нова кола или да си позволят лизинг по 600 лева на месец?!
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Мнениеот Момчил Митев » 04 Дек 2019, 18:03

Бих се съгласил, ако наистина тази мярка ще намали вредните емисии и ще може да дишаме по-чист въздух.
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 06 Дек 2019, 16:57

Данъците и цените могат да се вдигат само, ако се увеличава и доходът на населението - реално, не статистически. Всичко останало си е грабеж! Точка!
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 08 Дек 2019, 19:32

Момчил Митев написа:Бих се съгласил, ако наистина тази мярка ще намали вредните емисии и ще може да дишаме по-чист въздух.


Да, ама не! Парите от този данък се прибират от общините и се изразходват за каквото им скимне, което в повечето случаи не включва екологията. Според мен това е нова схема на познатия номер: "Дай да приберем едни пари от народа! Те и без това не му трябват, пък ние спешно се нуждаем от още едно хотелче на морето!" :evil:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Съгласни ли сте да плащате по-високи данъци за старите автомобили?

Мнениеот ganka67 » 09 Дек 2019, 16:54

Съгласни - несъгласни, никой не ни пита. То това е не само за данъка на колите - и цените ги вдигат без да ни питат... Ако можеш - плащай, ако не...
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта