Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Похвалете продукт, магазин, фирма или се оплачете от некоректно обслужване, некачествена стока, опит за измама. Споделете мнение или открийте отзив за продукт, услуга или институция.

Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Да, зная. (Споделете къде, за да помогнете на тези, които не знаят.)
5
33%
Не, не зная.
8
53%
Не ме интересува. Няма смисъл от това.
2
13%
 
Общо гласове : 15

Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Мнениеот Пламена И. » 02 Дек 2019, 14:32

Правя тази анкета по повод на скорошно оплакване, което прочетох тук, от качеството на медицинските услуги в болнично заведение и некоректно отношение на служителите към пациента и роднините му. Предполагам, че на всеки от нас все някога се е случвало да срещне грубо или некомпетентно отношение от страна на лекар, сестра, санитар или служител в болнично заведение. Обикновено си премълчаваме, защото не искаме да си имаме разправии... Така ли е? А дали е правилно да си мълчим?
Знаете ли какви са правата ви като пациенти и къде можете да подадете сигнал за некоректно отношение? Гласувайте и споделете мнения и опит.
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Мнениеот Theresa » 02 Дек 2019, 17:13

01. в РЗИ
02. в БЛС
03. в полицията, ако е причинена смърт
Права ли съм?
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59

Re: Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Мнениеот Цвети Цветкова » 02 Дек 2019, 18:26

Theresa написа:01. в РЗИ
02. в БЛС
03. в полицията, ако е причинена смърт
Права ли съм?


Мога да добавя и Българска асоциация за закрила на пациентите (БАЗП).
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Мнениеот marchinko73 » 03 Дек 2019, 09:57

Абсолютно безсмислено е. Няма кой да ви обърне внимание. Може би, ако е нещо трагично, като случаите с починалите деца, медиите ще го раздухат и тогава ще има последици... евентуално. Иначе - забравете!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Мнениеот Паулу Коелюв » 03 Дек 2019, 10:26

Ако става въпрос за лекари и здравни заведения, които имат договор със здравната каса, гражданите имат право да подават писмени жалби до директора на съответната районна здравноосигурителна каса (РЗОК) по местоживеене или до Националната здравноосигурителна каса (НЗОК).
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Мнениеот iriny » 04 Дек 2019, 10:45

Theresa написа:01. в РЗИ
02. в БЛС
03. в полицията, ако е причинена смърт
Права ли съм?


В РЗИ едва ли ще ви обърнат внимание, БЛС - абсурд - там си защитават хората, а ако е причинена смърт, полицията така или иначе трябва да вземе отношение. Според мен най-добрият вариант си остава НЗОК. Те имат интерес да глобяват лекарите при нарушение.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 04 Дек 2019, 16:59

marchinko73 написа:Абсолютно безсмислено е. Няма кой да ви обърне внимание. Може би, ако е нещо трагично, като случаите с починалите деца, медиите ще го раздухат и тогава ще има последици... евентуално. Иначе - забравете!


Склонен съм да те подкрепя. В България да си търсиш правата за каквото и да е си е предварително обречена кауза.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Мнениеот mimeto96 » 05 Дек 2019, 10:48

Ако личният ми лекар откаже да ми даде направление, защото му били свършили за месеца, това нарушение ли е? Къде мога да се оплача?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 06 Дек 2019, 11:06

mimeto96 написа:Ако личният ми лекар откаже да ми даде направление, защото му били свършили за месеца, това нарушение ли е? Къде мога да се оплача?


Според Здравната каса не е нарушение. Казват, че по принцип няма ограничение в броя на направленията, които можем да ползваме за преглед и консултация с лекар специалист, но те са по преценка на личния лекар. Имало ограничения в медицинските направления за високоспециализирани дейности и направления за медико-диагностични изследвания за всяко тримесечие, защото НЗОК имали ограничен ресурс. С две думи - можеш да се оплачеш на арменския поп!
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Знаете ли къде може да подадете оплакване от некоректно отношение в болнично заведение?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 09 Дек 2019, 11:23

Значи в този случай с отказа да ми дадат направление, единствения вариант е да си сменя личния лекар, така ли?
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Следваща

Назад към Похвали се, оплачи се, намерете или дайте своето мнение!

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron