Приятелят ми смята, че съм дебела

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Nely Nel » 14 Дек 2019, 14:56

Прави сте... Не се чувствам добре заради тези постоянни забележки и ще трябва да си поговорим сериозно с приятеля ми на тази тема... Но нека да минат празниците... Да не ги разваляме!
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Елена Стоянова » 16 Дек 2019, 15:26

Nely Nel написа:Прави сте... Не се чувствам добре заради тези постоянни забележки и ще трябва да си поговорим сериозно с приятеля ми на тази тема... Но нека да минат празниците... Да не ги разваляме!


След тези празници идват други... Ако решиш да отлагаш, можеш да си намериш хиляди причини. И в крайна сметка ще продължаваш да се чувстваш зле.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот lyuta_chushka95 » 17 Дек 2019, 12:27

Не искам да ти се бъркам в живота, но и моят съвет е: колкото по-скоро си изясните отношенията - толкова по-добре за теб.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот mimeto96 » 18 Дек 2019, 11:07

Nely Nel написа:Прави сте... Не се чувствам добре заради тези постоянни забележки и ще трябва да си поговорим сериозно с приятеля ми на тази тема... Но нека да минат празниците... Да не ги разваляме!


Ти си решаваш кога и как, но аз лично не бих търпяла такова отношение!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Nely Nel » 18 Дек 2019, 13:03

Зная, че отлагането не решава проблема, но все пак ще изчакам да минат празниците. Както се казва - нова година - нов късмет... Надявам се след това нещата да се подобрят.
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот DianaO » 19 Дек 2019, 12:45

Личен опит- хората много трудно се променят, освен ако не бъдат тотално разтърсени от силно стресова житейска ситуация.
Според мен с течение на времето това отношение ще се задълбочи.
В една истинска връзка човекът до теб би трябвало да те приема такава каквато си - отвътре, отвънка и изцяло - сърце и душа и тяло. И да няма страх да бъдеш себе си.
Тялото ти със сигурност ще се променя с възрастта, това е нормалният ход на живота - бременност, болести недай си боже, остаряване и прочие.
Няма смисъл да отлагаш разговора - честно, открито и без страх поставяш въпроса.
Отлагането води до повече страх и колкото повече време минава, толкова повече причини ще се намерят да отлагаш във времето до безкрайност.
DianaO
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Дек 2019, 12:21

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Nely Nel » 28 Дек 2019, 12:29

Поговорихме си с приятеля ми, както ме посъветвахте - сериозно и откровено... Реших да не отлагам нещата... Той ми каза, че го правил, защото държи на мен и иска да изглеждам и да се чувствам добре... т.е. казвал ми нещата в прав текст само за мое добро, защото го било грижа за мен. Е, аз пък му казах, че не ми е приятно постоянно да слушам натякванията му и че това ме изнервя. Обеща повече да не го прави. Сега си мисля: това обикновена мъжка тъпота и самоувереност ли е или наистина според него това е начинът да ме накара да се чувствам добре?
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот mimeto96 » 31 Дек 2019, 10:08

Възможно е наистина да мисли, че го прави за твое добро. Мъжете понякога са много самоуверени. Дано да е разбрал грешката си!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Nely Nel » 02 Яну 2020, 12:02

mimeto96 написа:Възможно е наистина да мисли, че го прави за твое добро. Мъжете понякога са много самоуверени. Дано да е разбрал грешката си!


Ами мисля, че ще го разбера в най-скоро време. Приятелят ми не е от тия, които си мълчат. За сега след разговора ни се държи чудесно. Прекрасно си изкарахме на нова година. Дано и занапред да е така... Ще видим...
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта