Приятелят ми смята, че съм дебела

Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Nely Nel » 05 Дек 2019, 14:49

Имам чувството, че приятелят ми мисли, че съм дебела. Не го казва направо, но постоянно ми намеква разни работи. Например, че трябва да огранича сладкото, да ходя с него на фитнес, да се храня здравословно и други подобни. Вярно е, че откакто сме заедно понапълнях с 3-4 килограма, но това едва ли би трябвало да е проблем за него... Или е?
В началото на връзката ни казваше, че имам перфектно тяло и постоянно ми правеше комплименти колко съм била красива... Сега ми прави забележки дори за прическата и грима... Дали е престанал да ме обича? Като че ли изведнъж започна да вижда всякакви недостатъци в мен... На какво се дължи тази промяна?
Аз го обичам и искам да сме заедно, но тези постоянни намеци и забележки започнаха да ме изнервят. Не съм престанала да се грижа за външния си вид и то най-вече за да му се харесам, но като че ли за него не е достатъчно... Какво да правя?
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот mimeto96 » 05 Дек 2019, 16:03

От колко време сте заедно? С времето мъжете като че ли свикват и след като решат, че вече те притежават, показват истинския си характер. Имала съм такова гадже и точно затова скъсах с него. Реши, че може да ми казва какво да правя и как да изглеждам.
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Цвети Цветкова » 05 Дек 2019, 18:38

Бягай от него! Той не обича тебе, а себе си. Ти си му само за украшение и някой, когото да контролира.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот marchinko73 » 06 Дек 2019, 13:14

Приятелят ти е явно някакъв комплексар, дето в началото се прави на много галантен, а после си показва рогата. Не ти трябва такъв. Съгласен съм с Цвети - бягай от там!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Nely Nel » 08 Дек 2019, 19:02

Иска ми се да не сте прави! Всъщност той е много добър човек и аз го обичам... Искам да сме заедно. Но как да му обясня, че това негово отношение не ми харесва?
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Паулу Коелюв » 09 Дек 2019, 12:31

Nely Nel написа:Иска ми се да не сте прави! Всъщност той е много добър човек и аз го обичам... Искам да сме заедно. Но как да му обясня, че това негово отношение не ми харесва?


Най-доброто решение на проблемите е комуникацията. Опитвала ли си да говориш с него за това какво ти харесва и какво не във вашата връзка? Явно приятелят ти се опитва да изрази своето мнение. А той запознат ли е с твоето и въобще иска ли да го знае? Ако се интересува от твоето мнение - всичко е наред, ако ли не - направи си изводите...
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Nely Nel » 10 Дек 2019, 09:47

Паулу Коелюв написа:
Nely Nel написа:Иска ми се да не сте прави! Всъщност той е много добър човек и аз го обичам... Искам да сме заедно. Но как да му обясня, че това негово отношение не ми харесва?


Най-доброто решение на проблемите е комуникацията. Опитвала ли си да говориш с него за това какво ти харесва и какво не във вашата връзка? Явно приятелят ти се опитва да изрази своето мнение. А той запознат ли е с твоето и въобще иска ли да го знае? Ако се интересува от твоето мнение - всичко е наред, ако ли не - направи си изводите...


Не сме говорили за това, но може би трябва. Страхувам се да не се скараме... Аз много държа на него!
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Елена Стоянова » 10 Дек 2019, 12:59

А би трябвало да се страхуваш от това, че той иска да определя начина ти на живот и как да изглеждаш... Ако е само мнение, добре, но ако е желание да те променя според собствените му представи, трябва много сериозно да си помислиш дали това е човекът, който искаш да бъде до теб.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот Цвети Цветкова » 12 Дек 2019, 11:54

Елена Стоянова написа:А би трябвало да се страхуваш от това, че той иска да определя начина ти на живот и как да изглеждаш... Ако е само мнение, добре, но ако е желание да те променя според собствените му представи, трябва много сериозно да си помислиш дали това е човекът, който искаш да бъде до теб.


Абсолютно съм съгласна с Елена. Не е редно да търпиш друг да ти казва как да изглеждаш, как да се държиш и изобщо какво да правиш, за да задоволиш неговите стандарти. А къде остават твоите желания? Какво се случва с твоя живот?
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Приятелят ми смята, че съм дебела

Мнениеот ganka67 » 13 Дек 2019, 12:42

Трябва да имаш малко достойнство, моето момиче! Не трябва да се примиряваш с това. Обясни му как се чувстваш и ако продължава, значи не е твоят човек.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта