Каква риба освен шаран може да се приготви за Никулден?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Каква риба освен шаран може да се приготви за Никулден?

Мнениеот mimeto96 » 06 Дек 2019, 10:59

За първи път ми се налага да приготвя празнична вечеря и съм малко притеснена. До сега вкъщи винаги готвеше майка ми, аз само й помагах... Но тази вечер ще сме у приятеля ми и искам да го изненадам с нещо вкусно, тъй като има имен ден... Поканил е и гости... Много ме е страх да не се изложа като домакиня. Да си призная честно, не съм много добра готвачка...
Зная, че пълненият шаран е традиционен за Никулден, но в случая преценям, че не е по силите ми. Точно тази вечер не ми се рискува с експерименти. Може ли да ми препоръчате някоя лесна и за предпочитане бърза рецепта за рибно ястие, което да е подходящо за празника?
mimeto96

Re: Каква риба освен шаран може да се приготви за Никулден?

Мнениеот Пламена И. » 06 Дек 2019, 11:28

Традицията е на Никулден да се яде риба, не е задължително да е шаран. Е, казват, че трябва да е с люспи, за да може после да си ги сложиш в портмонето за берекет. :wink:
В нашето семейство шаранът също не е на почит. Ако го приготвям, което се случва много рядко, той е пържен.
Тук можеш да видиш една лесна и бърза рецепта за Скумрия или пъстърва на скара.
Пламена И.

Re: Каква риба освен шаран може да се приготви за Никулден?

Мнениеот Паулу Коелюв » 06 Дек 2019, 12:27

Значи има един много бърз и лесен начин: Отиваш до кулинарния магазин и купуваш вече приготвената риба. Салатата също можеш да вземеш от там. Затопляш рибата в микровълновата, аранжираш порциите, украсяваш масата и готово! :wink:
Аватар
Паулу Коелюв

Назад към Рецепти и полезни съвети