Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Мнениеот Димка Кънева » 08 Яну 2012, 20:00

Кожните заболявания са индикатор за психични проблеми свързани с емоционалният свят на човек, сериозни вътрешни конфликти, които променят хормоналният баланс на организма, а от там и реакцията на кожата ни с различни обриви и дисфункции.
Кожата е най-чувствителната част от организмът ни, която ни предпазва от интоксикация, като освобождава организмът ни от различни токсини, които са попаднали в него. Тя реагира на промененият хормонален баланс в следствие на психичен стрес и напрежение.
Не е ли време да потърсим помощ в лечението на кожният си проблем, като се консултираме и с психолог?
Димка Кънева
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Дек 2011, 22:55
Местоположение: Стара Загора

Re: Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Мнениеот Bambaa » 15 Юли 2016, 16:08

Много заболявания са вследствие от стрес и психическо натоварване. И се проявяват по най-различни начини - по кожата, заболявания. Затова не трябва да се ядосваме за глупости и да отдалечаваме стреса максимално от себе си.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Мнениеот annamaria » 03 Авг 2016, 11:23

Димка Кънева написа:Кожните заболявания са индикатор за психични проблеми свързани с емоционалният свят на човек, сериозни вътрешни конфликти, които променят хормоналният баланс на организма, а от там и реакцията на кожата ни с различни обриви и дисфункции.
Кожата е най-чувствителната част от организмът ни, която ни предпазва от интоксикация, като освобождава организмът ни от различни токсини, които са попаднали в него. Тя реагира на промененият хормонален баланс в следствие на психичен стрес и напрежение.
Не е ли време да потърсим помощ в лечението на кожният си проблем, като се консултираме и с психолог?


според мен нещата са малко по-завъртяни, не можеш просто така да лекуваш кожен проблем при психолог.
по-скоро варианта е да попаднеш при дерматолог, който има широк поглед и психологически подход. за да може от една страна да ни излекува следствията, но заедно с това да може първо да изключи всички медицински причини за появата (изследвания и тн) и само при нужда да ни насочи и към психолог. ако причината е стрес, борбата с него може да е по-много начини - почивка, техники за релакс , терапии, масажи ..
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Мнениеот dejavu » 03 Авг 2016, 15:13

За кожните проблеми често си има конкретна причина - или бактерия, или инфекция, алергия и още безброй неща. Как може да се установи, че именно някакъв психически проблем е причина за даден кожен проблем? Това ми изглежда доста трудно и в сферата на догадките.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Мнениеот tinkerbell » 04 Авг 2016, 10:05

dejavu написа:За кожните проблеми често си има конкретна причина - или бактерия, или инфекция, алергия и още безброй неща. Как може да се установи, че именно някакъв психически проблем е причина за даден кожен проблем? Това ми изглежда доста трудно и в сферата на догадките.

И аз мисля, че преди да се обвърже кожния проблем с нещо психологическо, трябва да се минат всички варианти за установяване на физически проблем. При кожен проблем, при всички случай първо се тича при дерматолог. И той вече ще реши как да те излекува и дали ще ти трябват някакви по-различни лечения.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Мнениеот MGB » 04 Авг 2016, 10:27

Лошото е, че дерматологът често се съсредоточава в конкретния проблем, който вижда пред себе си, и се стреми да го реши и премахне и когато това не става, не се пита защо не се получава, ами започва да сменя лекарствата. И накрая ако причината е другаде, пациентът остава недоволен и започва да обикаля лекарите, а те се чудят и не знаят какво да направят. Колко грешни диагнози и сбъркани лечения има!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Мнениеот tinkerbell » 02 Сеп 2016, 12:39

MGB написа:Лошото е, че дерматологът често се съсредоточава в конкретния проблем, който вижда пред себе си, и се стреми да го реши и премахне и когато това не става, не се пита защо не се получава, ами започва да сменя лекарствата. И накрая ако причината е другаде, пациентът остава недоволен и започва да обикаля лекарите, а те се чудят и не знаят какво да направят. Колко грешни диагнози и сбъркани лечения има!

Не е точно така, зависи си от доктора. Точно там е разликата между дерматолог и дерматолог. Не е достатъчно това да му е специалността, важни са и личните качества, съобразителността и умения за преценка на конкретния доктор.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Мнениеот zagrijena » 02 Сеп 2016, 13:25

То оттам се тръгва - от способностите и качествата на лекаря. Слуша ли те внимателно и разпитва ли те подробно за всичко, значи има нещо в главата и обръща внимание на подробностите, а не кара на конвейр.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Мнениеот Neven498 » 19 Сеп 2016, 10:58

zagrijena написа:То оттам се тръгва - от способностите и качествата на лекаря. Слуша ли те внимателно и разпитва ли те подробно за всичко, значи има нещо в главата и обръща внимание на подробностите, а не кара на конвейр.

И не само при разпитването. Освен него, като ти преглежда проблемния участък, за който си отишъл, да обръща внимание и на други петна, които можеш да имаш по кожата, но не си смятал за притеснителни. Много пъти така се улавят неща в ранен стадии. Ние може да им викаме "случайно" уловено, ама за един компетентен и старателен доктор, това изобщо не е случайно, а практика при работа.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кожните заболявания - индикатор за психични проблеми!

Мнениеот klara » 19 Сеп 2016, 11:05

Аз да ви кажа отдавна не съм попадала на лекар, който подробно и обстоятелствено да ме преглежда или да ме разпитва с най-големи подробности. Добре, че не ми се налага често да опирам до там, но за децата важи почти същото.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта