Забранено ли е да се хранят бездомни кучета и котки?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Забранено ли е да се хранят бездомни кучета и котки?

Мнениеот Nikoletta » 11 Дек 2019, 21:38

Имам съседка, която храни пред блока бездомните животни. Много мила старица, но влезе в спор с една друга съседка. Случи се така, че тя направи донос и старицата я глобиха с 200 лева, за нарушаване на някаква разпоредба.
Желаем да оспорим глобата, мъчно ни е за жената, но не знаем - какво точно е нарушила.
Наистина ли да храниш бездомните животни е забранено?
Вярно, мизерията пред блока е пълна. Мръсотия, изсипано върху картони, постоянно се разминаваме с котки и кучета, но това ли трябваше да направят? Та пенсията и надали има и 200 лева.
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10

Re: Забранено ли е да се хранят бездомни кучета и котки?

Мнениеот marchinko73 » 12 Дек 2019, 10:54

Наредбата би трябвало да е общинска, защото всяка община определя дали ще има или не глоба за хранене на бездомни животни, както и размера на санкцията. Глобата явно е наложена според такава наредба. Жената може да я обжалва в съда.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Забранено ли е да се хранят бездомни кучета и котки?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 12 Дек 2019, 12:12

В някои общини е забранено и глобите са доста солени. Но санкцията може да падне в съда, стига жената да си намери добър адвокат.
Проблемът с бездомните животни е доста сериозен... От една страна все някой трябва да се погрижи за горките животинки. Не може да ги оставим на произвола на съдбата. Властите и организациите явно не смогват да се справят. От друга страна е реална и опасността от разнасяне на зарази или от нападение на хора от страна на бездомните кучета... Като че ли този казус няма решение...
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Забранено ли е да се хранят бездомни кучета и котки?

Мнениеот mimeto96 » 13 Дек 2019, 12:19

Защо да не ги храним горките животинки? Около моя блок се навърта едно много миличко рижаво коте... винаги му нося по нещо за ядене. Вече ме познава и идва, като го извикам. На кого това пречи - не знам! :sad:
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Забранено ли е да се хранят бездомни кучета и котки?

Мнениеот Цвети Цветкова » 14 Дек 2019, 15:06

И аз съм чувала, че има глоба за това, но не мога да разбера смисъла? Каква е целта? Да измрат от глад бездомните животинки и така да решим проблема ли?
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Забранено ли е да се хранят бездомни кучета и котки?

Мнениеот petyo62 » 16 Дек 2019, 14:36

Проблемът се решава от отговорното отношение на стопаните на животните и от добрата работа на ветеринарните служби и на приютите за животни. Едно или две котета няма да навредят на хигиената на един вход в жилищния блок, но я си представете 20... Също както едно бездомно куче може и да не е опасно, но глутница от 5-6 нападат хора.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron