Какво ви е мнението за благотворителните кампании по Коледа?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Какво ви е мнението за благотворителните кампании по Коледа?

Мнениеот marchinko73 » 13 Дек 2019, 14:30

С наближаването на Коледа като че ли благотворителните кампании набират сила. Предполагам, че това е в резултат на еуфорията, която обхваща хората по празниците и склонността им да бъдат по-щедри.
Обикновено се набират средства за болни и социално слаби или поне така казват организаторите. Участвали ли сте в подобни кампании? А замисляли ли сте се дали средствата от тях достигат до хората, за които са предназначени? Някога правили ли сте проверка на организация, която се занимава с благотворителност или дарявате, без да се интересувате къде всъщност отиват парите ви? Ей така – заради добрата кауза...
Може и да ви звучи малко цинично, но аз лично не вярвам, че всички са толкова безкористни и алтруистично настроени. Струва ми се, че това е още един добър начин за печелене на пари от разните сдружения, асоциации и фондации... Затова участвам само в кампании, в които съм 100% сигурен, че ще помогна на хора в нужда. Това дали ме прави лош и несъстрадателен? Вие на какво мнение сте?
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Какво ви е мнението за благотворителните кампании по Коледа?

Мнениеот mimeto96 » 14 Дек 2019, 14:52

Ами определено ме звучи цинично! Аз винаги участвам в благотворителните кампании по Коледа. Не съм пропуснала да изпратя СМС за Българската Коледа никоя година. Трябва да имаме повече доверие в хората и да сме състрадателни!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Какво ви е мнението за благотворителните кампании по Коледа?

Мнениеот iriny » 14 Дек 2019, 16:28

Марчинко, ти си си лош по принцип! :lol: Но за кампаниите май си прав... Като се замисля, едва ли всички са толкова безкористни. Аз също участвам в благотворителни прояви и дарявам пари, но никога не съм се интересувала дали достигат до хората, за които са предназначени. Питаш дали проверяваме... А как точно може да се провери това?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Какво ви е мнението за благотворителните кампании по Коледа?

Мнениеот mi6 » 15 Дек 2019, 10:35

Всяка фирма зинамаваща се с благотворитеност прибира част от събраните средства за себе си под формата на печалба за себе си. Дарява се някакъв процент от събраните средства и идеята е да се печели от даренията на хората. Този вид бизнес е печеливиш.
mi6
 
Мнения: 18
Регистриран на: 02 Дек 2019, 18:17

Re: Какво ви е мнението за благотворителните кампании по Коледа?

Мнениеот ganka67 » 16 Дек 2019, 10:31

mi6 написа:Всяка фирма зинамаваща се с благотворитеност прибира част от събраните средства за себе си под формата на печалба за себе си. Дарява се някакъв процент от събраните средства и идеята е да се печели от даренията на хората. Този вид бизнес е печеливиш.


Точно заради това не пускам СМС и не участвам в кампании, които са организирани от разни фондации. Предпочитам да помогна лично на хора, които познавам и да съм сигурна, че средствата и вещите наистина са за тях.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Какво ви е мнението за благотворителните кампании по Коледа?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 17 Дек 2019, 16:11

От време на време пускам по някой СМС, обикновено по празниците... Естествено не проверявам как се разпределят парите... не че зная как. Щом са национални кампании, значи би трябвало да са коректни... или бъркам?
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта