Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Мнениеот victorYa » 15 Дек 2019, 15:42

Свеки ми направи забележка, че като готвя от буркан кисело зеле, слагам в ястието всичко, включително и сока. Съгласих се с нея, за да не се караме. У дома съм свикнала да готвим заедно със сока, все пак това е най-вкусното. Вярно, домашно кисело зеле.
Ястието имаше много по-добър вкус, не е натъртващо солено и се прие по-добре от всички. Благодарих на свеки, но да питам и тук - възможно ли е да съм бъркала до момента и да не съм изхвърляла "чорбата", а да е трябвало да я махна преди да готвя?
На какво мнение сте?
victorYa
 
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Юли 2019, 19:38

Re: Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Мнениеот Паулу Коелюв » 15 Дек 2019, 17:54

Не виждам защо сокът на купешкото кисело зеле да е с нещо по-различен от този на домашното. Естествено, че с него ястието става по-вкусно... Абе според мен свекърва ти е търсила повод да се заяжда... :wink:
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Мнениеот victorYa » 15 Дек 2019, 23:01

Свързано е с ферментацията. Купешкото кисело зеле не ферментира по естествен път и ползват ускорен процес с химия. тази химия не търпи да я готвят. така обясни свекито.
victorYa
 
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Юли 2019, 19:38

Re: Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Мнениеот Елена Стоянова » 16 Дек 2019, 15:22

victorYa написа:Свързано е с ферментацията. Купешкото кисело зеле не ферментира по естествен път и ползват ускорен процес с химия. тази химия не търпи да я готвят. така обясни свекито.


Браво на свекито! Умна жена. Да я слушаш за тези работи, явно ги разбира. :wink:
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Мнениеот iriny » 17 Дек 2019, 12:03

Те затова не си купувам кисело зеле от магазина, а си го приготвям вкъщи. И сока си използвам в готвенето... става супер. :wink:
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 17 Дек 2019, 20:25

Ако се замисли човек добре, никога няма да си купува купешко кисело зеле. Отвратително е, плюс това - не ферментира в естествени условия. Сокът трябва да се хвърля.
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 18 Дек 2019, 09:55

Тео Чирпанлийски написа:Ако се замисли човек добре, никога няма да си купува купешко кисело зеле. Отвратително е, плюс това - не ферментира в естествени условия. Сокът трябва да се хвърля.


Само веднъж ми се наложи да купувам кисело зеле от магазин. Изхвърлихме и зелето и сока. Само буркана остана... много скъп буркан излезе! :lol:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 24 Дек 2019, 18:25

Въпросното кисело зеле е просто солено и безвкусно. Нямам идея кой би си причинил нещо със сока?
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 27 Дек 2019, 12:44

Пробвала съм няколко пъти да готвя с купешко кисело зеле, но вкусът изобщо не е същият. Сокът винаги го изхвърлям. За нищо не става.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Ползвате ли за нещо сока на купешкото кисело зеле?

Мнениеот petyo62 » 03 Яну 2020, 09:59

Киселото зеле всяка година си го правим вкъщи. До сега не ни се е налагало да си купуваме. Случвало се е да си взема от някоя закусвалня за обяд, ако много ми се прияде, но въобще не е същото като домашното.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта