Задължителна ли е коледната украса?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Задължителна ли е коледната украса?

Мнениеот marchinko73 » 17 Дек 2019, 11:31

Въпросът ми може и да ви се струва леко абсурден, но не е. Какво представлява коледната украса и защо всъщност я правим?
Вървя си и гледам тия натруфени витрини на магазините, украсените прозорци и тераси с коледни светлини, снежни човеци, джуджета, че и дори катерещи се по стълби дядо коледовци и си мисля: Дали пък няма и хора като мен, които не си украсяват дома за Коледа? Ако имаш семейство и деца е разбираемо – на малчуганите си е направо задължително да им създадеш празнична атмосфера... Но ако живееш сам, какъв е смисълът? Аз например нямам настроение за Коледа. Тогава защо да си давам зор да украсявам? Гости не чакам, а да си накича терасата и прозорците със светлинки и снежинки, за да си мислят съседите, че и мен ме е обзело еуфоричното коледно настроение някак си не ме кефи като идея. В крайна сметка защо го правим? За себе си или за другите?
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Задължителна ли е коледната украса?

Мнениеот iriny » 17 Дек 2019, 12:07

Защо да е задължителна? Като нямаш настроение - не украсявай. Аз обичам Коледа и съм украсила вкъщи още от началото на месеца, за да създам настроение и на себе си, и на близките си. Не заради съседите.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Задължителна ли е коледната украса?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 17 Дек 2019, 12:23

Приятелю, пак са те налетели странните настроения май... :wink: Най-вероятно има доста хора, на които не им е до празнуване на Коледа. Сигурно има и много като теб, които ще са сами на празника и затова нямат настроение. Коледа е семеен празник, а коледната украса придава уют. Не е задължителна, но е хубаво да я има... Защо не пробваш с нещо символично, като например клонка от елха с едно малко украшение, една свещ... Може пък да ти дойде настроението. :wink: Направи го за себе си.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Задължителна ли е коледната украса?

Мнениеот ganka67 » 18 Дек 2019, 11:28

Празниците са за това, за да им се радваме. Да създаваме настроение за себе си и за другите. Не го правим заради някаква показност... И коледната украса е точно за това - да ни създаде празнично настроение... Не е задължителна, защото ако беше, цялата идея за празника се обезсмисля... Обаче според мен за теб е задължително! :wink: Украсявай елхата и слагай лампичките, че не остана време! :gift:
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Задължителна ли е коледната украса?

Мнениеот marchinko73 » 19 Дек 2019, 17:48

Може и да размисля, обаче лампички няма да слагам... Голям зор ще е докато ги разплета... :lol: Една елхичка и няколко гирлянда стигат!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Задължителна ли е коледната украса?

Мнениеот Пламена И. » 21 Дек 2019, 11:38

marchinko73 написа:Може и да размисля, обаче лампички няма да слагам... Голям зор ще е докато ги разплета... :lol: Една елхичка и няколко гирлянда стигат!


Докато не видим - не вярваме! Искаме визуално потвърждение! :razz:
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Задължителна ли е коледната украса?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 23 Дек 2019, 11:58

И да няма коледна украса, важното е настроение за празнуване да има! :wink:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Задължителна ли е коледната украса?

Мнениеот marchinko73 » 23 Дек 2019, 13:03

Както обичам да казвам напоследък: Коледните празници са ги измислили монополистите в производството и търговията с играчки! И да ви цитирам нещо от нета: Искам да напомня на всички, които прекаляват с коледната украса, че Исус се е родил във Витлеем, не в Лас Вегас! :lol:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта