Хемороиди от работа в офис - възможно ли е?

Хемороиди от работа в офис - възможно ли е?

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 17 Дек 2019, 16:30

Работя в офис, което е свързано с престой на стол по 8-10 часа дневно. Не мога да кажа, че имам много движение, да отида до тоалетната или нещо сходно.
От няколко месеца ми се появиха хемороиди, а лекарят ми казва, че те са причинени от застоялия ми начин на живот.
Пия Детралекс и малко се прибраха. Въпреки това, какво мога да направя в бъдещ план?
Колеги ми казаха да си поставя мека възглавничка на стола, направих го. Много ми се смяха, но облекчава.
Какво друго мога да направя, за да си спестя болките и досадата от хемороидите?
Прави ли са лекарите да твърдят, че причината е точно ежедневието в офиса?
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Хемороиди от работа в офис - възможно ли е?

Мнениеот Паулу Коелюв » 17 Дек 2019, 18:07

Напълно е възможно. Щом твърде дълго време прекарваш на стола и не се движиш... И аз имах същия проблем. Ако хемороидите са външни, пробвай и с Хемогел. На мен ми помогна.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Хемороиди от работа в офис - възможно ли е?

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 17 Дек 2019, 20:08

Вземете да се ориентирате да живеете по-здравословно. И аз съм в офис от известно време, но искам хубав стол, движа се на всеки един час по 5-10 минути.
И да, възглавничката никого няма да спаси.
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: Хемороиди от работа в офис - възможно ли е?

Мнениеот Цвети Цветкова » 18 Дек 2019, 17:30

Тео Чирпанлийски написа:Вземете да се ориентирате да живеете по-здравословно. И аз съм в офис от известно време, но искам хубав стол, движа се на всеки един час по 5-10 минути.
И да, възглавничката никого няма да спаси.


Точно така. Обездвижването е причината. Затова - при всяка възможност се раздвижвайте. Здравословното хранене също не е за пренебрегване.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Хемороиди от работа в офис - възможно ли е?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 19 Дек 2019, 14:38

Не само хемороиди, но и разширени вени и гръбначно изкривяване може да получиш от работата в офиса. Движение трябва. Спортувай след работа... поне 2-3 дни в седмицата, ходи пеш повечко...
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кръвоносните съдове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта