Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Мнениеот Пламена И. » 20 Дек 2019, 16:29

От известно време насам ми прави впечатление, че Стара Загора отсъства от ежедневната извадка на градовете с най-мръсен въздух. Даже изобщо не се споменава и като рискова зона. Това значи ли, че фините прахови частици са под-нормата и въздухът в града ни е станал по-чист?
Като гледам постоянните задръствания от коли навсякъде и димящите комини, нещо не ми се вярва да е точно така. Освен това периодично над града се носят странни неприятни миризми... Кой прави измерванията и дали са точни? Например вчерашната мъгла ми изглеждаше доста подозрителна и много хора се оплакваха, че трудно дишат и им пари на гърлото... Това дали е нормално? В статистиките казват за фините прахови частици и серния диоксид: еди колко си пъти над нормата... Обаче колко е тази норма? Как мислят старозагорци – въздухът ни по-чист ли е станал? А как е положението в другите градове, които не присъстват в ежедневната статистика?
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Мнениеот Паулу Коелюв » 20 Дек 2019, 17:47

Изобщо не е мръсен! Ама как можете да си помислите подобно нещо? :lol: Ето от тук можете да проверите в реално време какво е качеството на въздуха: https://airindex.eea.europa.eu/
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Мнениеот iriny » 21 Дек 2019, 10:45

Що за въпрос? В кой голям град в България въздухът е чист? Предполагам, че и в малките не е розово положението, освен може би в тези, които са в планината, но там няма станции за замерване.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Мнениеот Михнев » 22 Дек 2019, 20:34

В Стара Загора въздухът не е чист. Няма движение на въздушните маси и това предизвиква смог. Отделно, в определени квартали се топлят на твърдо гориво и няма прошка. В Лозенец не се диша, но е същото и в Кольо Ганчево.
Михнев
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2018, 19:57

Re: Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Мнениеот Пламена И. » 27 Дек 2019, 11:14

Михнев написа:В Стара Загора въздухът не е чист. Няма движение на въздушните маси и това предизвиква смог. Отделно, в определени квартали се топлят на твърдо гориво и няма прошка. В Лозенец не се диша, но е същото и в Кольо Ганчево.


Абсолютно съм съгласна! Каквото и да показват замерванията, въздухът в града ни изобщо не може да се нарече "чист"!
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Мнениеот Елена Стоянова » 03 Яну 2020, 10:16

Прави ми впечатление, че напоследък новинарските емисии престанаха да се занимават със замърсяването на въздуха. Дали пък не е станал малко по-годен за дишане? :wink:
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Мнениеот Паулу Коелюв » 05 Яну 2020, 16:19

Не зная за Стара Загора, но ми се струва, че през празниците въздухът в София беше доста чист... Дали не е защото софиянци си бяха по родните места? :wink:
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Мнениеот Пламена И. » 06 Яну 2020, 10:29

Паулу Коелюв написа:Не зная за Стара Загора, но ми се струва, че през празниците въздухът в София беше доста чист... Дали не е защото софиянци си бяха по родните места? :wink:


Честно казано, то и в Стара Загора като че ли по празниците въздухът беше по-чист. Сигурно е заради намалялото улично движение. :wink:
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Мнениеот Мики Маус » 09 Яну 2020, 13:18

Елена Стоянова написа:Прави ми впечатление, че напоследък новинарските емисии престанаха да се занимават със замърсяването на въздуха. Дали пък не е станал малко по-годен за дишане? :wink:


Не ми се вярва. Просто изчерпаха темата и се насичиха към други, дето ще им донесат по-голям рейтинг. :wink:
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Мръсен ли е въздухът в Стара Загора?

Мнениеот iriny » 10 Яну 2020, 09:58

Не зная за Стара Загора, но днес по новините отново предупредиха за мръсен въздух в София.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта