Силен или слаб пол са жените?

Феминизма - за или против?:)

Мнениеот valiart » 27 Окт 2011, 13:22

Бях се поинтересувала от идеите им преди време и ми се сториха прекалени. Не мисля, че дори сега в съвременното общество жените и мъжете са равнопоставени. Какво мислите вие по въпроса?;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Феминизма - за или против?:)

Мнениеот southern_sun » 27 Окт 2011, 14:15

valiart написа:Бях се поинтересувала от идеите им преди време и ми се сториха прекалени. Не мисля, че дори сега в съвременното общество жените и мъжете са равнопоставени. Какво мислите вие по въпроса?;)

Хахахах според теб така поставена темата в Дамски клуб, дали ще има някой, който да е против феминизма???? :lol:
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Феминизма - за или против?:)

Мнениеот qproin » 27 Окт 2011, 15:32

Когато става въпрос за работа -ДА, щом работя колкото тях ще вземам и адекватно заплащане....но ми се струва, че става все по-трудно за жените- кариера, домакинство, деца....а и да изглеждаме добре също отнема време и грижи. Май все по-примамлива ми се струва идеята-мъжът ми да изкарва парите, а аз да се занимавам с всичко останало и да работя нещо приятно и леко.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Феминизма - за или против?:)

Мнениеот kriskiss2001 » 27 Окт 2011, 15:34

qproin написа:Когато става въпрос за работа -ДА, щом работя колкото тях ще вземам и адекватно заплащане....но ми се струва, че става все по-трудно за жените- кариера, домакинство, деца....а и да изглеждаме добре също отнема време и грижи. Май все по-примамлива ми се струва идеята-мъжът ми да изкарва парите, а аз да се занимавам с всичко останало и да работя нещо приятно и леко.

Против, разбира се.
Аз също готвя, гладя, пера, не виждам нищо лошо в това, дори ми доставя удоволствие. Тежката физическа работа също, интелектуалният труд също. Само, че една жена не може да качва диван по стълбището например като мен
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Феминизма - за или против?:)

Мнениеот qproin » 27 Окт 2011, 15:37

kriskiss2001 написа:
qproin написа:Когато става въпрос за работа -ДА, щом работя колкото тях ще вземам и адекватно заплащане....но ми се струва, че става все по-трудно за жените- кариера, домакинство, деца....а и да изглеждаме добре също отнема време и грижи. Май все по-примамлива ми се струва идеята-мъжът ми да изкарва парите, а аз да се занимавам с всичко останало и да работя нещо приятно и леко.

Против, разбира се.
Аз също готвя, гладя, пера, не виждам нищо лошо в това, дори ми доставя удоволствие. Тежката физическа работа също, интелектуалният труд също. Само, че една жена не може да качва диван по стълбището например като мен

хехе, не знаеш какви жени има- не само дивана ще качват, ами и сигурно могат да пият и да се бият....ама опазил бог всеки от такава мадама. А колкото до гладенето и прането, поздрави за това. Моят съпруг също ми помага, но основната тежест в домакинството я изнасям аз. А и като се замислиш всеки ден се пере и готви, а дивана го качваш веднъж и до там.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Феминизма - за или против?:)

Мнениеот kriskiss2001 » 27 Окт 2011, 15:38

Е да, така е. Ако мъжът и жената се обичат всеки ще прави по нещо и така ще е лесно. Аз лично винаги правя всичко и давам всичко от себе си , това ме прави щастлив
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Феминизма - за или против?:)

Мнениеот valiart » 27 Окт 2011, 16:37

southernsun написа:
valiart написа:Бях се поинтересувала от идеите им преди време и ми се сториха прекалени. Не мисля, че дори сега в съвременното общество жените и мъжете са равнопоставени. Какво мислите вие по въпроса?;)

Хахахах според теб така поставена темата в Дамски клуб, дали ще има някой, който да е против феминизма???? :lol:


Ами аз например съм против! Като ми кажат жена феминистка и си представям жена с къса коса, без грим и червило ....ииии ....небръснат мустак...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Феминизма - за или против?:)

Мнениеот kriskiss2001 » 27 Окт 2011, 16:38

Аз си представям същото и аз. Феминизма не е хубаво нещо, то и на мъжете не се харесва :lol:
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Феминизма - за или против?:)

Мнениеот southern_sun » 27 Окт 2011, 16:47

kriskiss2001 написа:Е да, така е. Ако мъжът и жената се обичат всеки ще прави по нещо и така ще е лесно. Аз лично винаги правя всичко и давам всичко от себе си , това ме прави щастлив

Ох хайде стига вече! Чета и ми се гади! Защо всички мъже сте идеални перете, гладите, готвите, миете чинии, а все още има жени, които плачат????
Ами аз например съм против! Като ми кажат жена феминистка и си представям жена с къса коса, без грим и червило ....ииии ....небръснат мустак...

Скъпа това, което описваш е чиста натурална лезбийка, което няма нищо общо с Феминизма. От 15 години ми се налага да се справям сама, да изкарвам две заплати, да готвя, да чистя, да пера, да местя мебели, да правя ремонти и за удоволствие да отглеждам дете. Нямам голям мустак, не съм късо подстригана, не съм корава българка. Съвсем нормална хетеросексуална жена, която се налага да бъде редом до мъжете, да работи като мъжете и когато се налага да бъде и баща и майка. Това е феминизма мила! Равнопоставеност!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Феминизма - за или против?:)

Мнениеот kriskiss2001 » 27 Окт 2011, 16:52

Грешка в темата. Еманципацията и феминизма са вечните теми на дискусии
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта