Пиете ли алкохол, ако се налага после да шофирате?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Пиете ли алкохол, ако се налага после да шофирате?

Мнениеот Момчил Митев » 27 Дек 2019, 14:33

Шофьор съм и от време на време пия алкохол, но ако се налага да шофирам, не си позволявам и една бира. Веднъж пробвах – изпих една чаша бира и след това с голямо притеснение се прибрах с колата. Не, че ми се отрази физически по някакъв начин, но самият факт, че съм пил ми действаше много зле психически. Казват, че дрегерът не отчита една-две бира или една чаша вино. Така ли е наистина?
Имам познати, които не се притесняват да пият дори концентрат преди да седнат зад волана... Казват, че не им действа изобщо. Аз не съм толкова сигурен...
Сега по празниците е много трудно човек да се въздържи, но все пак отговорността е голяма, дори и да си сам в колата. Колко време трябва да мине след като си пил алкохол, за да си способен да шофираш?
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Пиете ли алкохол, ако се налага после да шофирате?

Мнениеот Viktoriya11 » 27 Дек 2019, 14:40

Понеже съм все още млада и красива, като пия - държа на трезвен шофьор. Комуто това не отърва - да ходи да пие с друг. Видяхте Джамбазки в какъв резил се набута, имаме ли неговите връзки и възможности?
Viktoriya11
 
Мнения: 49
Регистриран на: 29 Яну 2018, 09:35

Re: Пиете ли алкохол, ако се налага после да шофирате?

Мнениеот petyo62 » 27 Дек 2019, 17:31

Правилно постъпваш, като не пиеш, когато шофираш! И аз за толкова години не съм си позволил нито веднъж да седна пийнал зад волана. А колко време трябва да мине, след като си пил, мисля, че за всеки е индивидуално... Зависи как организмът преработва алкохола. Ама според мен е минимум 12 часа, от които поне 8 сън.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Пиете ли алкохол, ако се налага после да шофирате?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 28 Дек 2019, 12:43

Зависи кой какво разбира под "пиене". Като карам колата не употребявам твърд алкохол, но ми се е случвало да ударя 1-2 бири. Абсолютно никакво влияние не ми оказват.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Пиете ли алкохол, ако се налага после да шофирате?

Мнениеот Паулу Коелюв » 30 Дек 2019, 14:29

Да се пие алкохол и да се шофира е равно на самоубийство и умишлено убийство. Ако смятате да пиете по празниците, си намерете шофьор въздържател или ползвайте обществения транспорт!
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Пиете ли алкохол, ако се налага после да шофирате?

Мнениеот ganka67 » 31 Дек 2019, 12:16

С мъжа ми винаги се караме по този въпрос. Той твърди, че от 1-2 бири или една ракия нищо не му ставало, но на мен всеки път ми е напрегнато, когато кара колата след това.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53


Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта