Дете на 2.5 яде само пасирана храна

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Дете на 2.5 яде само пасирана храна

Мнениеот КетиМарина » 29 Дек 2019, 18:08

Здравейте, моля за съвет, моето момче е на 2.5 и отказва да яде храната ако не е пасирана с изкючение на попара и един снакс, който дъвче много добре. Също така отказва да опита каквото и да е било като ме види, че си хапвам умира от ужас, гони ме от стаята, ако ям с лажица всичко е ок. Яде единствено готвено все още една каша от която не се отказва, данонино един единсвен снакс. Все едно има страх от храната. Странното което е, че от 10 месеца до 1 годинка си дъвчеше храната, в този период не съм пасирала нищо искаше да опитва всичко и изведнъж край.. При мен не се е задавял с храна, бабите отричат,сега ако усети парченце в храната повръща. Някои сблъсквал ли се е с подобен проблем. Благодаря предварително!
КетиМарина
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2019, 17:50

Re: Дете на 2.5 яде само пасирана храна

Мнениеот КетиМарина » 29 Дек 2019, 18:12

И това което пропуснах, оставяла съм го гладен и и от това нямаше ефект.
КетиМарина
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2019, 17:50

Re: Дете на 2.5 яде само пасирана храна

Мнениеот IvetooX » 29 Дек 2019, 18:23

Има ли възможност да се е давил с храна и да не сте го разбрали? Бабите често не споменават такива неща, за да не им се карат младите. За мен това е единствената разумна възможност. Сега просто може да го е страх.
IvetooX
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Фев 2018, 17:30

Re: Дете на 2.5 яде само пасирана храна

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 02 Яну 2020, 12:22

Твърде вероятно е детето да е наплашено. Консултирахте ли се с детски психолог?
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта