Колко често се сменя антифриза на колата?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Колко често се сменя антифриза на колата?

Мнениеот Пламена И. » 02 Яну 2020, 11:50

Здравейте! Отново ще се допитам до компетентните хора във форума. Вече знаете, че колата само я карам и наливам гориво, а останалите неща ги оставям на техниците.
Като я подготвях за зимата, освен смяната на гумите и течността за чистачки, ме посъветваха да сменя и антифриза.
Моята кола е с розов антифриз от скъпия и като го сменях миналата година, ми казаха, че годността му е 5 години. Това вярно ли е? Как мога да проверя дали е годен?
В сервиза, в който сега ми обслужват колата, ми казаха, че е добре да се сменя всяка година. Според вас необходимо ли е или искат просто да ми вземат парите?
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Колко често се сменя антифриза на колата?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 02 Яну 2020, 13:02

Ако антифризът ти е розов, значи е с индекс G12, който е за автомобили, произведени от 1997 до 2003 г. Този антифриз е от вида карбоксилатни, като годността им е наистина 5 години и не трябва да го сменяш всяка година. Ако пазиш старата опаковка, може да провериш какъв е индексът на антифриза, с който караш в момента.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Колко често се сменя антифриза на колата?

Мнениеот petyo62 » 02 Яну 2020, 15:55

Има сервизи, в които могат да ти замерят антифриза и да ти кажат дали е за смяна. Взема се малко от течността в казанчето и с един уред измерват градусите на замръзване. Аз така проверявам дали ми е за смяна антифриза.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта