Коледна звезда – как да я отглеждам?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Коледна звезда – как да я отглеждам?

Мнениеот iriny » 02 Яну 2020, 14:47

За Коледа ми подариха коледна звезда. Признавам си, че не се справям много добре с отглеждането на цветя. Опитвала съм с някои видове, които ми харесват, но се оказа, че са много екзотични и капризни. Не оцеляха дълго... Всъщност вкъщи виреят само най-издръжливите видове - от рода на фикуса предимно. :smile: Но понеже подаръкът е от особено скъп за мен човек, съм решила да не го разочаровам и този път да положа усилия растението да оцелее.
Леко съм стресирана, след като прочетох това-онова за коледната звезда. Оказва се, че е доста трудна за отглеждане. Освен това източниците на информация си противоречат. Едни казват, че трябва да е на пряка слънчева светлина до прозореца, други - на осветено място, но не директно... Кое е вярното? Дайте ми някакви практични съвети какво да правя, за да не уморя горкото цвете.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Коледна звезда – как да я отглеждам?

Мнениеот Елена Стоянова » 03 Яну 2020, 10:13

Аз също имах коледна звезда, но за съжаление не успях да я запазя. Много са капризни за гледане. Искат постоянна температура и светлина. Мисля, че моята измръзна зимата.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Коледна звезда – как да я отглеждам?

Мнениеот ganka67 » 03 Яну 2020, 17:56

Трудно се отглежда, но не е невъзможно. Коледната звезда трябва да е близо до прозореца, най-добре южен или западен, на осветено място, но да не изложено на пряка светлина. Температурата трябва да е постоянна - около 20 градуса. В близост до цветето не трябва да има отоплителни уреди. Почвата трябва да се поддържа влажна, но да не се полива прекалено или да се остави да засъхне. Коледната звезда престава да цъфти в началото на март и тогава листата и опадват и растението навлиза в период на почивка. Докато цъфти е препоръчително да се тори на всеки две седмици с комплексен тор.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Коледна звезда – как да я отглеждам?

Мнениеот iriny » 06 Яну 2020, 12:47

Постоянно ли трябва да е на стайна температура? Може ли през пролетта да я изнеса отвън на терасата?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron