По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Мнениеот marchinko73 » 03 Яну 2020, 14:09

Хайде да ви предложа дискусия по една твърде често обсъждана, но винаги актуална тема. Изразът „по-добре сама, отколкото зле придружена“ е станал девиз за много самотни (те предпочитат определението „самостоятелни“) жени. Обяснението е просто: Всички мъже до момента в живота им са тъпанари, невежи, простаци, които ги излагат, ограничават социалните им контакти, отнемат личното им пространство и ги карат да са домакини вкъщи. Извод: Животът си е техен и ще си го живеят, без занапред да се съобразяват с подобни индивиди, докато най-сетне не се появи подходящият кандидат... ако се появи изобщо. И още нещо много важно – убедени са в собствената си ценност, интелигентност и уникалност, като съответно търсят в бъдещия партньор ниво, подхождащо на тяхното.
До тук – добре. Няма лошо. Хайде да погледнем нещата от другата страна: Дали този израз важи и за самотните (или може би „самостоятелни“) мъже? Дали те са същите тези смотаняци, нещастници и неудачници, от които „самостоятелните“ жени са се отървали или са също толкова ценни, интелигентни и стойностни хора, които предпочитат да живеят собствения си живот, отказвайки да правят компромиси само и само да не са сами?
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Мнениеот MaxiMillion » 03 Яну 2020, 15:11

Колега, това са дамски лайфстайл клишета - изтъркани. Ако не ставаш за компания, не го търси в другия. Ако постоянно попадаш на идиоти/идиотки, проблемът е в теб, не в другите. Те просто си търсят среда за развитие, а ти си достатъчно наивен, за да им я дадеш.
MaxiMillion
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Яну 2019, 19:23

Re: По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 03 Яну 2020, 15:44

Това, драги, се отнася за всеки, който цени себе си и иска човекът до него да го уважава. Според мен не е случайно, че този израз се използва от жени, защото вие мъжете най-често се смятате за богоизбрани и мислите, че можете да налагате мнението си винаги и навсякъде. В патриархалното общества жената може и да е била в зависимо положение, но отдавна вече не е така.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Мнениеот mimeto96 » 04 Яну 2020, 10:37

Естествено, че ако държиш на себе си, ще чакаш подходящия човек. Да не съм луда да се мъкна с някой мухльо, дето само ще ми трови живота!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Мнениеот marchinko73 » 05 Яну 2020, 16:46

lyuta_chushka95 написа:Това, драги, се отнася за всеки, който цени себе си и иска човекът до него да го уважава. Според мен не е случайно, че този израз се използва от жени, защото вие мъжете най-често се смятате за богоизбрани и мислите, че можете да налагате мнението си винаги и навсякъде. В патриархалното общества жената може и да е била в зависимо положение, но отдавна вече не е така.


А не смяташ ли, че и обратното може да бъде вярно? :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Мнениеот Цвети Цветкова » 06 Яну 2020, 18:26

Сигурно това твърдение и в мъжки род може да бъде вярно. Някои жени също не са стока и не трябва да ги търпиш само и само да не си сам. Всичко е до характера на човека.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 07 Яну 2020, 14:23

Цвети Цветкова написа:Сигурно това твърдение и в мъжки род може да бъде вярно. Някои жени също не са стока и не трябва да ги търпиш само и само да не си сам. Всичко е до характера на човека.


Ако се отнасяше за мъжете, щеше да е в мъжки род. На тях не им пука дали са зле придружавани, стига жената да е послушна и да им задоволява прищевките. :wink:
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Мнениеот Пламена И. » 08 Яну 2020, 10:52

Прави ми впечатление, че в последно време броят на самотните жени и мъже много се е увеличил... Поне по мои наблюдения е така. Съгласни ли сте? И тази фраза ми звучи повече като оправдание, отколкото като аргумент... :wink:
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Мнениеот Тонина90 » 14 Яну 2020, 15:39

Пламена И. написа:Прави ми впечатление, че в последно време броят на самотните жени и мъже много се е увеличил... Поне по мои наблюдения е така. Съгласни ли сте? И тази фраза ми звучи повече като оправдание, отколкото като аргумент... :wink:

Това е абсолютно оправдание, което няма голям смисъл. Не знам какво качество търсят хората - какво все не ги устройва партньорът?
Тонина90
 
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:42

Re: По-добре сама, отколкото зле придружена... Туй за мъжете отнася ли се?

Мнениеот iriny » 15 Яну 2020, 16:55

Според мен този лаф го използват хора с мооого големи претенции, дето все нещо не им достига и все им е виновен някой друг. Идеални хора няма, затова да търсиш идеалния партньор, а самият ти да не си идеален за мен е противоречие.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта