Кой е Христо Ботев?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Кой е Христо Ботев?

Мнениеот marchinko73 » 06 Яну 2020, 12:15

Hristo_Botev.jpg
Hristo_Botev.jpg (21.33 KiB) Прегледано 1209 пъти

Днес се навършват 172 години от рождението на великия български поет, публицист и революционер Христо Ботев. За много българи той, заедно с Васил Левски, е олицетворение на българския борбен дух и стремеж към свобода... За немалко Ботев е напълно непознат, освен като име на футболен отбор или улица в някой град. За някои пък е хаймана, размирник и авантюрист...
Демокрация е... Хора и мнения – всякакви. Затова искам да ви задам въпроса: Какво е за вас Христо Ботев? Какво знаете за него?
А тези, които са чели неговото творчество, искам да попитам: Кое е любимото ви произведение на Ботев?
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Кой е Христо Ботев?

Мнениеот Дидето » 06 Яну 2020, 13:31

Според мен Христо Ботев е демоде и не е разбираем от днешна гледна точка. Това аз си го мисля, може и да не съм права. Но сме силно зависими от култа към него, който не е по-различен от култа към Ленин, Сталин, Живков, Стоичков или Левски.
Дидето
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Юни 2018, 10:30

Re: Кой е Христо Ботев?

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 06 Яну 2020, 20:48

Много е вероятно Ботев да е наистина култ, но има нужда от неща, в които да вярваме. В противен случай ще бъдем нация без позитиви.
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: Кой е Христо Ботев?

Мнениеот ganka67 » 07 Яну 2020, 10:24

Дидето написа:Според мен Христо Ботев е демоде и не е разбираем от днешна гледна точка. Това аз си го мисля, може и да не съм права. Но сме силно зависими от култа към него, който не е по-различен от култа към Ленин, Сталин, Живков, Стоичков или Левски.


Всеки народ си има герои, примери, които да следва... Това не е култ. Наричат се "национални герои". И докато можем спокойно да поставим един до друг Левски и Ботев, то сравнението със Сталин, Живков и Стоичков е абсурдно!
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Кой е Христо Ботев?

Мнениеот Nikoletta » 07 Яну 2020, 10:36

Много сериозно сте се разчесали тук по една деликатна тема. Бих ви предложил да помълчите, защото Ботев е един от символите на държавата ни. Да, вероятно символът и реалният Ботев са доста различни. В това няма какво да се убеждаваме.
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10

Re: Кой е Христо Ботев?

Мнениеот Тонина90 » 09 Яну 2020, 12:55

Ботев е символ, но творчеството му е вече празно от съдържание и звучи наивно. Но въпреки това, той е символ.
Тонина90
 
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:42


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта