Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Мнениеот Елена Стоянова » 07 Яну 2020, 12:09

Притеснявам се за моята племенница. Тя е на 21 години и от една година вече постоянно ходи по лекари за най-малкото нещо. Оплаква се от какво ли не – главоболие, болки в мускулите, корема, зъбите... Само да я заболи нещо и започва да рови в интернет да си проверява симптомите, след което със сестра ми хукват по доктори. Похарчиха сумати пари... Направиха й какви ли не изследвания, включително рентген, ехограф и скенер. Всички резултати са добри и лекарите са категорични, че не е болна от нищо. Но момичето твърди, че не се чувства добре, отказва да се храни и е видимо изнервена. Сестра ми вече е луднала заради нея и не знае какво да прави... Тя също е отслабнала от нерви и притеснения. И аз не зная какъв съвет да им дам. Опитах се да разговарям с племенницата ми, но тя като че ли не иска да ме чуе и постоянно повтаря, че никой не я разбирал и не знаел какво й е. Ясно е, че момичето не се чувства добре и има нещо, но какво? Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, да ме посъветва какво може да се направи в случая.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Мнениеот Nely Nel » 07 Яну 2020, 15:50

Струва ми се, че проблемът е по-скоро психологически. Консултирахте ли се с психолог?
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Мнениеот CinemaFreak » 07 Яну 2020, 17:07

Това е хипохондрия, която може да се развие в сериозно психическо заболяване. Консултирали ли сте се с психолог/психиатър?
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Мнениеот Елена Стоянова » 07 Яну 2020, 18:28

И на преглед при психиатър са ходили... Лекарят е изписал на малката някакви успокоителни, но тя отказвала да ги пие, защото прочела, че приемът им можел да доведе до зависимост. Майка й се е видяла в чудо! Как да им помогна? И аз вече не зная...
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Мнениеот Пламена И. » 08 Яну 2020, 10:48

Няма ли вариант за успокоителни, които да не водят до зависимост? Нещо на билкова основа например? Посъветвай ги да се консултират и с друг психиатър.
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Мнениеот Елена Стоянова » 08 Яну 2020, 18:07

Пламена И. написа:Няма ли вариант за успокоителни, които да не водят до зависимост? Нещо на билкова основа например? Посъветвай ги да се консултират и с друг психиатър.


Ще говоря със сестра ми и ще я заведем при друг психиатър. А някакви хомеопатични средства за това състояние няма ли?
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Мнениеот marchinko73 » 09 Яну 2020, 10:26

Има хомеопатични средства за справяне с този проблем, но важното е да се намери опитен лекар, който да предпише точния продукт за конкретния случай.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Мнениеот Елена Стоянова » 10 Яну 2020, 12:51

marchinko73 написа:Има хомеопатични средства за справяне с този проблем, но важното е да се намери опитен лекар, който да предпише точния продукт за конкретния случай.


А може ли да ми препоръчате добър психиатър хомеопат в Пловдив или Стара Загора?
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Мнениеот marchinko73 » 13 Яну 2020, 16:44

Елена Стоянова написа:
marchinko73 написа:Има хомеопатични средства за справяне с този проблем, но важното е да се намери опитен лекар, който да предпише точния продукт за конкретния случай.


А може ли да ми препоръчате добър психиатър хомеопат в Пловдив или Стара Загора?


За добър психиатър и добър хомеопат по отделно мога да препоръчам специалисти, но за психиатър хомеопат за Стара Загора или Пловдив не мога да се сетя.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Прегледи при лекари без причина и постоянна тревожност. Какво може да се направи?

Мнениеот Елена Стоянова » 15 Яну 2020, 12:25

Добре, нека да не е от Пловдив или Стара Загора. Просто исках да ни е по-наблизо, но всъщност няма значение в кой град е лекарят. Ще намерим време да заведем племенницата ми. Само ми препоръчайте някой добър психолог хомеопат, моля.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта