Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнениеот Момчил Митев » 07 Яну 2020, 13:16

Опитвам се да откажа цигарите, но явно не ми достига достатъчно воля. Не успявам да устискам и три дни без да запаля. Докато се опитвам да ги откажа, постоянно съм нервен и дори сънувам, че пуша. Това не е първият път, когато се опитвам да се отърва от вредния навик, но най-доброто ми постижение е 7 дни и то от чист инат, защото се бях хванал на бас, че ще издържа една седмица. Явно ми трябва някакъв подходящ стимул, но за сега не намирам такъв и си мисля да прибягна до помощта на медикаменти. Споделете от кои лекарства има ефект. Колебая се между Никорет и Табекс. Доста популярни медикаменти за отказване от цигарите са, но може да има и други. На Табекс върви реклама в момента – от там ми дойде и идеята... Казват, че успехът с него е гарантиран. Прочетох и доста добри мнения в интернет. Какво ще ме посъветвате?
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнениеот CinemaFreak » 07 Яну 2020, 17:16

Бих заложил на Табекс. Но трябва и огромен стимул, за да се случат нещата. Без стимул и мотивация няма смисъл от нищо. Ако нямаш стимул, нищо нямаш.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнениеот marchinko73 » 07 Яну 2020, 18:35

Така е, приятелю! Само с лекарства няма да стане работата. Щеше да е много лесно и никой нямаше вече да пуши. Воля ще ти трябва и то не малко. По себе си го зная... И аз съм се мъчил да отказвам цигарите много пъти... До сега - неуспешно. Но пък и никога не съм пробвал с медикаменти... Може и да стане. Успех!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнениеот Момчил Митев » 09 Яну 2020, 10:48

CinemaFreak написа:Бих заложил на Табекс. Но трябва и огромен стимул, за да се случат нещата. Без стимул и мотивация няма смисъл от нищо. Ако нямаш стимул, нищо нямаш.


Смятам да пробвам с Табекс. За сега най-големият ми стимул е здравето, макар че и финансовата част не е за пренебрегване...
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнениеот Елена Стоянова » 10 Яну 2020, 11:04

За отказването от цигарите здравето като стимул трябва да ти е на първо място. А освен това ще пазиш и здравето на другите около теб. Успех!
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнениеот petyo62 » 12 Яну 2020, 12:49

Започна ли вече? Как върви отказването на цигарите? :wink:
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнениеот Момчил Митев » 13 Яну 2020, 13:11

petyo62 написа:Започна ли вече? Как върви отказването на цигарите? :wink:


Ден трети... Какво да ти кажа? И с Табекс и без него - все е зор. Но като че ли помага. Поне ми се струва по-леко от предния път. Третият ден ми е критичен, прехвърля ли го, ще броя до седмия. :wink:
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнениеот marchinko73 » 16 Яну 2020, 13:19

Какво става? Удържаш ли фронта? Я кажи за кое ти е най-криво сега, като не пушиш? На мен най-кофти ми беше да пия кафе, без цигара. :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнениеот Момчил Митев » 17 Яну 2020, 14:23

marchinko73 написа:Какво става? Удържаш ли фронта? Я кажи за кое ти е най-криво сега, като не пушиш? На мен най-кофти ми беше да пия кафе, без цигара. :wink:


Добре вървят нещата... Ден седми! :wink: С кафето без цигара нямам никакъв проблем, обаче като пия алкохол много ми се пуши, затова напоследък избягвам.
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Кои лекарства са ефикасни за отказване от цигарите? Никорет или Табекс да избера?

Мнениеот petyo62 » 23 Яну 2020, 11:24

Браво, момче! Само така! Ще се справиш. Най-важното е след време да не се изкушиш пак да запалиш... че одисеята почва наново. :wink:
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта