Етерично масло от гераниум – как се използва?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Етерично масло от гераниум – как се използва?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 09 Яну 2020, 16:24

Здравейте! Четох, че етеричното масло от гераниум помага при стрес, спомага за хромоналния баланс и за здравето на кожата. Искам да попитам хората, които са го употребявали дали са доволни от въздействието му. Как точно трябва да се използва това масло? С каква основа може да се смеси и в какво количество? В кои области трябва да се маже, за да има най-добър ефект?
А за ароматерапия как е най-удачно да се ползва?
И последен въпрос, дано не ви се стори странен, но мен много ме интересува, а не успях да открия еднозначно мнение: Geranium essential oil всъщност етерично масло от мушкато ли е или от здравец?
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Етерично масло от гераниум – как се използва?

Мнениеот Елена Стоянова » 10 Яну 2020, 11:18

Интересен ми стана последният въпрос и реших да проверя какво растение е гераниум. Освен, че попаднах на здравец и мушкато, в едно от описанията на етерично масло от гераниум прочетох, че е индрише! :lol:
Иначе може да се ползва като етерично масло за вана за тонизиране и освежаване - слагаш 7-8 капки във водата. Също можеш да го сложиш и в крема за лице - 10 капки на 25 мл крем.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Етерично масло от гераниум – как се използва?

Мнениеот Пламена И. » 11 Яну 2020, 16:22

На моето шишенце масло от гераниум пише, че е от здравец. :smile: Аз го слагам в лосиона за лице. Пише, че предпазва от появата на бръчки и забавя стареенето. :wink:
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта