Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот CekoVW » 24 Яну 2020, 18:35

petyo62 написа:Напълно е възможно кабела да е причината. Замериха ли ти колко ток подава алтернатора? Да не би да не зарежда?


Замериха всичко в сервиза. Момчетата казаха, че всичко е наред. Нормално било да пада напрежението в акумулатора с 20% при ниските температури. Ама според мен не е нормално да се сдухва изцяло до степен да не може да превърти и да запали...
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 25 Яну 2020, 19:11

Да не те плаша, ама щом всичко е наред, а напрежението пада бързо, ще ти трябва нов акумулатор.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот CekoVW » 27 Яну 2020, 15:34

Лош Холестерол 007 написа:Да не те плаша, ама щом всичко е наред, а напрежението пада бързо, ще ти трябва нов акумулатор.


За сега като чели ще ми се размине купуването на нов акумулатор... :grin: Явно проблемът е бил в кабела... За пръв път виждам такова нещо - изолацията от едната страна на ширина около 5 см е напълно изгоряла и целият кабел е силно окислен... Навсякъде е пластмаса и не се опира никъде до метална повърхност... как е станало - не знам!
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот petyo62 » 29 Яну 2020, 13:00

CekoVW написа:
Лош Холестерол 007 написа:Да не те плаша, ама щом всичко е наред, а напрежението пада бързо, ще ти трябва нов акумулатор.


За сега като чели ще ми се размине купуването на нов акумулатор... :grin: Явно проблемът е бил в кабела... За пръв път виждам такова нещо - изолацията от едната страна на ширина около 5 см е напълно изгоряла и целият кабел е силно окислен... Навсякъде е пластмаса и не се опира никъде до метална повърхност... как е станало - не знам!


Много странно наистина. Но трябва да има някаква причина да обгори и да се окисли така... Да не би акумулатора да е кипнал и да е попаднала киселина върху кабела?
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот Мики Маус » 30 Яну 2020, 13:01

Може на кабела да му е дошло времето... Като няма добър контакт се загрява. Може от това да е прегоряла изолацията. Във всеки случай по-добре е да смениш кабел, отколкото акумулатор! :smile:
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот CekoVW » 01 Фев 2020, 15:34

Мики Маус написа:Може на кабела да му е дошло времето... Като няма добър контакт се загрява. Може от това да е прегоряла изолацията. Във всеки случай по-добре е да смениш кабел, отколкото акумулатор! :smile:


Така е! Акумулаторът за сега държи, но времето е топло. Да видим как ще е като паднат температурите...
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот Пламена И. » 04 Фев 2020, 11:27

Може ли да се намеся в мъжкия ви разговор и да задам и аз един въпрос? :wink: Без да ми се смеете! Чувала съм, че за да не пада акумулаторът през зимата, ако колата не се кара редовно, е хубаво да се припалва от време на време. Тава вярно ли е?
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот petyo62 » 05 Фев 2020, 13:01

Пламена И. написа:Може ли да се намеся в мъжкия ви разговор и да задам и аз един въпрос? :wink: Без да ми се смеете! Чувала съм, че за да не пада акумулаторът през зимата, ако колата не се кара редовно, е хубаво да се припалва от време на време. Тава вярно ли е?


Не бих казал, че това е добра идея. Даже напротив. При паленето на автомобила се консумира най-много ток от акумулатора и понеже двигателя работи на място на ниски обороти, не може компенсира изразходваното количество. По-добре е да покараш колата извън града за около половин час, отколкото да я палиш и да стои на място.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот CekoVW » 07 Фев 2020, 15:01

Тази сутрин пак отказа да запали... Явно проблема не е само в кабела... :sad: Ще трябва да се изръся за нов акумулатор. Да ви питам още нещо: така като го разкачам да го зареждам, дали няма да прецакам електрониката на колата?
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот marchinko73 » 08 Фев 2020, 14:35

CekoVW написа:Тази сутрин пак отказа да запали... Явно проблема не е само в кабела... :sad: Ще трябва да се изръся за нов акумулатор. Да ви питам още нещо: така като го разкачам да го зареждам, дали няма да прецакам електрониката на колата?


Твърде е възможно нещо по електрониката да откаже. Чувал съм за неработещи имбулайзери след често разкачане на акумулатора... Би трябвало да има защити, разбира се, но те съветвам да не рискуваш и да си вземеш нов акумулатор... по-евтино ще ти излезе :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта