Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот petyo62 » 11 Фев 2020, 12:45

По принцип не е добре да се разкача често акумулатора, защото се губят настройките и после компютъра дава грешки. Има значение и на колко години ти е колата... може да изгърми някоя защита и да ти се прецакат системите.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот Пламена И. » 12 Фев 2020, 14:28

Момчета, а как да разбера дали акумулаторът ми е за смяна? Имам предвид трябва ли да го чакам да издъхне до степен да не може да се зарежда повече? Защото в момента, ако случайно падне така че да не мога да запаля, защото съм забравила фаровете примерно :smile: дават ми ток или го слагаме на зарядното и после всичко си е ОК. :wink:
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 16 Фев 2020, 12:24

Пламена И. написа:Момчета, а как да разбера дали акумулаторът ми е за смяна? Имам предвид трябва ли да го чакам да издъхне до степен да не може да се зарежда повече? Защото в момента, ако случайно падне така че да не мога да запаля, защото съм забравила фаровете примерно :smile: дават ми ток или го слагаме на зарядното и после всичко си е ОК. :wink:


Нещо не успях да ти разбера въпроса. Аз моя акумулатор го сменям, като даде някакъв дефект - примерно да не може да зарежда или след зареждането да пада бързо напрежението. Ако искаш да се застраховаш и да си имаш резервен, това е друго нещо, но трябва да имаш предвид, че дори и да не го ползваш, напрежението в акумулатора пада и трябва периодично да се проверява и дозарежда.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот Пламена И. » 19 Фев 2020, 10:08

Ами да, имах такава идея да се застраховам, за да не търся акумулатор, когато старият откаже. А какъв е по-добре да взема - сух или с течност? Кой издържа повече?
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот petyo62 » 20 Фев 2020, 11:47

Пламена И. написа:Ами да, имах такава идея да се застраховам, за да не търся акумулатор, когато старият откаже. А какъв е по-добре да взема - сух или с течност? Кой издържа повече?


Сухият още се казва "необслужваем", защото е с гел вътре и не се долива, а мокрия е с киселина, на която трябва да се следи нивото и като го зареждаш, тапите трябва да са отворени. По принцип сухия е за предпочитане. Малко по-скъп е, но с по-дълъг живот.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот CekoVW » 21 Фев 2020, 10:59

Вчера говорих с един приятел и му казах за прогорелия кабел на акумулатора, дето идея си нямам как е станало. В сервиза също не успяха да ми обяснят. Та приятелчето каза, че може да е от неправилната работа на някакво реле и трябвало да се подмени. Някой чувал ли е такова нещо и за какво реле става въпрос?
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот Мики Маус » 24 Фев 2020, 11:02

CekoVW написа:Вчера говорих с един приятел и му казах за прогорелия кабел на акумулатора, дето идея си нямам как е станало. В сервиза също не успяха да ми обяснят. Та приятелчето каза, че може да е от неправилната работа на някакво реле и трябвало да се подмени. Някой чувал ли е такова нещо и за какво реле става въпрос?


Сигурно става дума за релето, което предотвратява презареждането на акумулатора... Защо не отидеш при някой майстор електричар да погледне как стоят нещата и да ти обясни по-подробно?
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Предишна

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта