Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот CekoVW » 14 Яну 2020, 17:48

Онзи ден акумулаторът ми изигра гаден номер. Трябваше да пътувам извън града и сутринта се опитах да запаля, но... врътна два пъти и толкова! Почудих се какво да правя, работата ми беше спешна. Помолих съседът да ми даде ток от неговата кола, но след няколко опита се отказахме, да не прецакаме и неговия акумулатор... Нямаше как – наложи се да откача моя и да го сложа на зарядно. След два часа пробвах отново със същия резултат. Най-накрая я запалихме с дърпане. Колата ми е дизел. До сега не ми беше правила проблем през зимата. Акумулаторът е на две години. Възможно ли е да е сдал багажа? На стария ми автомобил издържа близо 7 години! Колко всъщност средно е животът на един акумулатор?
Посъветваха ме, като не карам колата да свалям акумулатора и да го държа на стайна температура, ама това си е голяма кушия. Има ли някакъв начин друг начин?
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот marchinko73 » 14 Яну 2020, 18:35

За съжаление, брат и аз не зная такъв трик. Колко ще издържи много зависи от марката на акумулатора и как караш колата. През зимата, ако дълго не я палиш или караш само в града, нормално е по-стар акумулатор да пада и трябва да се зарежда. Добър съвет са ти дали. Ако не я караш всеки ден, не пречи акумулатора да ти стои зареден вкъщи и да го слагаш, когато тръгваш.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот petyo62 » 15 Яну 2020, 10:48

Докато е нов акумулаторът и ако караш редовно колата, няма проблем да издържа през зимата. Разбира се, зависи много от марката на акумулатора и дали капацитетът съответства на потреблението на автомобила. Другото важно нещо е кабелите и клемите да са наред и да се провери дали алтернаторът зарежда добре. Дали не ти дава някъде отечка и затова да пада?
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот CinemaFreak » 15 Яну 2020, 17:09

Има един трик и той се казва - гараж. Ако успеете да поддържате по-нормални температури и да държите колата в по-суха/безопасна среда, имате добър шанс сутрин да не ви очакват неприятни изненади.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот CekoVW » 16 Яну 2020, 09:33

CinemaFreak написа:Има един трик и той се казва - гараж. Ако успеете да поддържате по-нормални температури и да държите колата в по-суха/безопасна среда, имате добър шанс сутрин да не ви очакват неприятни изненади.


Да, ама като нямам гараж какво правим? Колата е на паркинга пред блока.
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот Дидето » 16 Яну 2020, 10:55

Моят съпруг слага кашон над предния капак, не знам до каква степен помага. Май само си въобразява.
Дидето
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Юни 2018, 10:30

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот CekoVW » 17 Яну 2020, 12:05

Ами ще пробвам да го завивам с нещо... може и да помогне. А кабелите и зареждането от алтернатора не съм ги проверявал. Ще трябва да закарам голфа на сервиз, защото нямам такива уреди. :sad:
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот marchinko73 » 20 Яну 2020, 12:20

CekoVW написа:Ами ще пробвам да го завивам с нещо... може и да помогне. А кабелите и зареждането от алтернатора не съм ги проверявал. Ще трябва да закарам голфа на сервиз, защото нямам такива уреди. :sad:


Завиването едва ли ще помогне. Най-добре закарай колата на сервиз. Провери и за отечки. На старата ми кола акумулатора постоянно падаше. Смених някои кабели, но резултат никакъв. А нямаше аларма или някакви допълнителни консуматори. Реших да махна клемата на акумулатора и да го закачам преди тръгване. Запали без проблем. Оказа се, че дава отечка някъде. Така си я и карах, докато я дам за скрап. :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот CekoVW » 21 Яну 2020, 10:15

Ами не е вариант да откачам клемата на акумулатора, нито пък да го прибирам вкъщи. Колата остава без аларма и не зная дали е добре и за компютъра и всичките му там настройки... В сервиза откриха, че плюсовия кабел е нагорял и окислен. Смениха го и сега като че ли всичко е ОК. Дано това да е причината.
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Има ли някакъв трик да не пада акумулаторът през зимата?

Мнениеот petyo62 » 23 Яну 2020, 11:30

Напълно е възможно кабела да е причината. Замериха ли ти колко ток подава алтернатора? Да не би да не зарежда?
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта