Гинко билоба как е по-добре да се приема - като чай или на капсули?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Гинко билоба как е по-добре да се приема - като чай или на капсули?

Мнениеот petyo62 » 15 Яну 2020, 17:16

Сигурно пак ще се намери някой да каже „бай Пешо, за тебе доктори няма ли?“, обаче това е здравен форум и нищо не ми пречи пак да питам. Още повече, че не става въпрос за хапчета и изследвания, а за билка. Много от вас сигурно са я употребявали под една или друга форма и могат да споделят впечатления. До сега не ми се е налагало да пия гинко билоба, защото имах много добра памет и концентрация, но явно с напредването на годините това се променя. Въпросът ми е кое е по-полезно и ефикасно – да пия билката като чай или да я приемам на капсули като хранителна добавка?
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Гинко билоба как е по-добре да се приема - като чай или на капсули?

Мнениеот Паулу Коелюв » 16 Яну 2020, 10:12

Хората, които разбират от билки, предпочитат да си приготвят сами чай, отвара или извлек, отколкото да купуват таблетки от аптеката, защото сами си берат билките и ги съхраняват правилно. Но ако не си чак такъв познавач и си купуваш и чая от аптеката, не мисля, че ще има голяма разлика. С таблетките е по-лесно - не ги вариш. :wink:
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Гинко билоба как е по-добре да се приема - като чай или на капсули?

Мнениеот Nely Nel » 16 Яну 2020, 12:04

А според мен е по-полезно и ефикасно да се приема като чай. В капсулите има допълнителни вещества, към които човек може да има непоносимост. Най-добре е разбира се гинко билобата да си я наберете сами, но и от аптеката върши работа.
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: Гинко билоба как е по-добре да се приема - като чай или на капсули?

Мнениеот ganka67 » 10 Фев 2020, 11:56

Аз съм почитателка на билките и предпочитам да си ги събирам сама, а не да ги купувам от аптеките, но за гинко билоба знам, че не е препоръчително да си береш листата от дървото и да ги сушиш. Според мен по-добре си вземи чай от аптеката.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Гинко билоба как е по-добре да се приема - като чай или на капсули?

Мнениеот Gospodin Petrov » 11 Фев 2020, 15:19

За хранителните добавки е важно до колко чисто е съдържанието на билката в тях. Иначе са по-удобни за приемане, няма спор.
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта