За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Мнениеот Момчил Митев » 21 Яну 2020, 14:33

Попаднах на нещо много интересно в нета. От известно време се чувствам някаква тежест вдясно, а и не водя кой знае какъв здравословен живот, та се чудих дали да не си взема нещо за подобряване на функцията на черния дроб като например Hepa Action или Есенциале форте... И докато си търсих подходящ медикамент, попаднах на... сандвич! Какво включва това чудо на кулинарната панацея? Лук, орехи, яйца (твърдо сварени) и авокадо. Всичкото това върху пълнозърнест хляб. Сега, да си призная, представата ми за свестен сандвич не включва яйца и орехи, нито пък пълнозърнест хляб. А авокадо не съм вкусвал през живото си. Някой пробвал ли го е този сандвич? Наистина ли има такова добро въздействие върху черния дроб? И колко често трябва да го ям, за да има ефект?
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Мнениеот Nely Nel » 21 Яну 2020, 15:46

Аз имах преди време проблеми с черния дроб и спазвах диета. Правих си сандвич с подобни съставки, но без лука и орехите, защото не ги обичам. Определено има ефект и освен това е много вкусно. Според мен в основата е авокадото, което действа като антиоксидант и премахва токсините от тялото.
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 22 Яну 2020, 11:50

Съставките определено са здравословни, но не може всеки ден да ядеш едно и също според мен. А и с този лук в офиса атмосферата ще стане интересна... :wink:
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Мнениеот Nikoletta » 22 Яну 2020, 13:04

Това са някакви глупости. Да, важно е да се яде здравословна храна. Но описания сандвич "вместо лекарства" е някаква лудост. Откъде ги четете тия глупости, вредни и за вас и за читателите.
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10

Re: За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Мнениеот Момчил Митев » 22 Яну 2020, 16:50

Nikoletta написа:Това са някакви глупости. Да, важно е да се яде здравословна храна. Но описания сандвич "вместо лекарства" е някаква лудост. Откъде ги четете тия глупости, вредни и за вас и за читателите.


Ами от интернет ги чета, от къде другаде? Даже има не една, а няколко статии за този сандвич.
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Мнениеот Nely Nel » 23 Яну 2020, 10:57

Nikoletta написа:Това са някакви глупости. Да, важно е да се яде здравословна храна. Но описания сандвич "вместо лекарства" е някаква лудост. Откъде ги четете тия глупости, вредни и за вас и за читателите.


Предполагам, че тук се има предвид поддържане на здравето чрез здравословна храна, не че някакъв сандвич може да замести лекарствата, когато това е наложително. И аз не се разминах без лекарства и на спазване на строга диета след това.
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Мнениеот mimeto96 » 24 Яну 2020, 14:04

Ами да, много по-добре е да се храним и да живеем здравословно, отколкото да пием хапчета!
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 25 Яну 2020, 19:13

Ако вече имаш проблем с черния дроб, никакви сандвичи няма да те спасят. Я по-добре иди на лекар.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Мнениеот marchinko73 » 29 Яну 2020, 13:24

Виж сега, младежо - никъде в състава на тоя сандвич не видях мръвка... Следователно - не е здравословен, поне не и за мен! :lol:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: За здравето на черния дроб - сандвич вместо лекарства?

Мнениеот Паулу Коелюв » 30 Яну 2020, 15:22

Много щеше да е хубаво да хапнеш един сандвич и да си решиш проблемите с черния дроб, ама... не става така. :wink:
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта