Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 27 Фев 2020, 10:00

Както каза днес по новините доц. д-р Мангъров : България не е изолирана от останалия свят и е въпрос на дни да се установи зараза от коронавируса и в България. Обаче, за да няма паника, искам да подчертая, че доцентът каза, че Covid-19 е като всички останали грипни вируси и се понася от болшинството хора нормално - отминава като обикновен грип за десетина дни. Смъртни случаи има при всяка грипна епидемия и засяга хора със сериозни здравословни проблеми и много възрастни хора с понижен имунитет. Не се паникьосвайте излишно!
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот ganka67 » 28 Фев 2020, 10:50

Разбира се, че не е хубаво да се всява паника, но все пак трябва да се вземат предпазни мерки. Че няма шанс коронавирусът да ни подмине, туй е ясно, обаче според мен всеки трябва да предприеме нещо по въпроса, за да ограничим до минимум разпространението му.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот petyo62 » 29 Фев 2020, 14:40

За сега слава Богу всички, които са изследвани за коронавирус са с отрицателни резултати, но си мисля дали не е прав д-р Мангъров, че сигурно и в България вече има болни, но те още не са изследвани...
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Паулу Коелюв » 01 Мар 2020, 11:23

petyo62 написа:За сега слава Богу всички, които са изследвани за коронавирус са с отрицателни резултати, но си мисля дали не е прав д-р Мангъров, че сигурно и в България вече има болни, но те още не са изследвани...


Важното е, че до момента новините са добри - няма регистрирани случаи на Ковид-19 в България. Да се поуспокои малко народът, че през последната седмица се забелязва ако не паника, то нещо много близко до това.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Цвети Цветкова » 02 Мар 2020, 12:52

Много ми се иска положението да си остане такова, каквото е до момента - да няма случаи на коронавирус в България... Знам, че шансът да ни пропусне е нищожен, но се надявам все пак да го има.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Момчил Митев » 04 Мар 2020, 11:03

Дали наистина няма регистриран случай на Covid-19 в България или крият информацията? Няма логика да сме единствения остров на спокойствието. Освен това ми се струва, че новата грипна вълна от сезонния грип е много по-опасна от коронавируса.
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Мики Маус » 05 Мар 2020, 10:24

Момчил Митев написа:Дали наистина няма регистриран случай на Covid-19 в България или крият информацията? Няма логика да сме единствения остров на спокойствието. Освен това ми се струва, че новата грипна вълна от сезонния грип е много по-опасна от коронавируса.


Много странно - постоянно се създава истерия по всички медии, хората луднаха вече... що ще им е да крият, ако има случай на заразен с коронавирус? От друга страна пък - може ли да няма?! България да не е херметично затворена територия? Най-вероятно са некадърни да го открият!
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Елена Стоянова » 06 Мар 2020, 10:26

Не зная кое е по-опасно - коронавирусът или грипът, който върлува в момента в цяла България. Две грипни вълни за един сезон! Сега остава само да дойде и Ковид-19! :sad:
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Паулу Коелюв » 07 Мар 2020, 21:56

Момчил Митев написа:Дали наистина няма регистриран случай на Covid-19 в България или крият информацията? Няма логика да сме единствения остров на спокойствието. Освен това ми се струва, че новата грипна вълна от сезонния грип е много по-опасна от коронавируса.


Да се радваме, че все още в България няма случай на заразени с коронавирус! Мисля, че грипната епидемия в момента ни е напълно достатъчна.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот marchinko73 » 08 Мар 2020, 12:00

Айде честито! Вече си имаме и коронавирус в България! И нека паниката да започне сега!!! :screaming:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта