Странични ефекти от Баклофен. Има ли място за притеснение?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Странични ефекти от Баклофен. Има ли място за притеснение?

Мнениеот Борис.Пенев » 22 Яну 2020, 15:40

Здравейте! От два месеца пия Баклофен (по две хапчета на ден). От началото на приема до сега ми е непрекъснато замаяно. От време на време получавам световъртеж. Често пъти ми се гади, имам шум в ушите, необичайно чувство на сухота в устата, изпотяване и главоболие. Освен това изпадам и в депресия. Хубавото е, че тези състояния не са толкова чести, както в началото... И лекарят ми каза, че това са нормални реакции на организма при приема на Baclofen и с течение на времето ще отшумят... Обаче остават замаяността и чувството на объркване, както и емоционалната нестабилност... Искам да попитам хората, които са приемали това лекарство или тези, които имат наблюдения, дали има място за притеснение в случая? Тези странични ефекти изчезват ли изцяло и след колко време?
Борис.Пенев
 
Мнения: 24
Регистриран на: 22 Яну 2020, 15:38

Re: Странични ефекти от Баклофен. Има ли място за притеснение?

Мнениеот petyo62 » 22 Яну 2020, 17:53

Тези странични ефекти са често срещани при приема на баклофен. Изчезват постепенно след спирането на медикамента, но трябва да знаете, че не се спира отведнъж, а по схема.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Странични ефекти от Баклофен. Има ли място за притеснение?

Мнениеот Паулу Коелюв » 23 Яну 2020, 12:57

Защо не потърсите и второ мнение от специалист? Ако се чувствате толкова зле от приема на баклофен, не би ли могло лекарството да се замени с друго с по-малко странични ефекти?
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Странични ефекти от Баклофен. Има ли място за притеснение?

Мнениеот Борис.Пенев » 27 Яну 2020, 10:12

Паулу Коелюв написа:Защо не потърсите и второ мнение от специалист? Ако се чувствате толкова зле от приема на баклофен, не би ли могло лекарството да се замени с друго с по-малко странични ефекти?


Ще трябва да попитам доктора дали може да го смени. Пък ако няма нужда вече да пия Баклофен, да го спирам... Никак не се чувствам добре с тази постоянна замаяност...
Борис.Пенев
 
Мнения: 24
Регистриран на: 22 Яну 2020, 15:38


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта