Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 31 Яну 2020, 16:27

marchinko73 написа:
lyuta_chushka95 написа:А на теб какви капки за очи ти предписа лекарят?


Колкото и странно да ти звучи, офталмологът ми изписа Офталмосептонекс. Каза, че са само за дезинфекция и няма да ми реши проблема... И в аптеката ми казаха: Ами това е борова вода, едва ли ще ти помогне... Да, ама аз си ги слагах по 2-3 пъти на ден докато не свърши флакончето и сълзенето спря. От тогава не съм имал проблеми. Нищо не ти пречи да пробваш. :wink:


И на мен ми звучи странно да ми мине само с офталмосептонекс. Мислех си за някакви капки с антибиотик, но щом казваш, ще помоля лекаря да ми изпише тези.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот iriny » 03 Фев 2020, 11:31

А тези каки помагат ли за бодеж в очите? Гледам да не се застоявам много пред компютъра, но ако се налага да поработя по-дълго получавам тези бодежи и усещане за сухота.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот marchinko73 » 04 Фев 2020, 11:11

iriny написа:А тези каки помагат ли за бодеж в очите? Гледам да не се застоявам много пред компютъра, но ако се налага да поработя по-дълго получавам тези бодежи и усещане за сухота.


За това не мога да кажа със сигурност, но както го описваш, по-скоро ще ти помогнат Рефреш или нещо от сорта на изкуствени сълзи. Ама не е лошо да отидеш на лекар и той да прецени какво да ти изпише. Може да е по-сериозно, отколкото смяташ...
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 06 Фев 2020, 13:16

Като че ли има ефект от тоя офталмосептонекс... Сълзенето намаля, макар че не е изчезнало напълно. Колко дълго мога да си слагам тези капки, ако не ми мине от 1 опаковка?
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот marchinko73 » 07 Фев 2020, 13:27

lyuta_chushka95 написа:Като че ли има ефект от тоя офталмосептонекс... Сълзенето намаля, макар че не е изчезнало напълно. Колко дълго мога да си слагам тези капки, ако не ми мине от 1 опаковка?


Много бързаш... то не става мигновено. Всеки ден ли си слагаш капките? Задължително е да е редовно - поне два пъти на ден - сутрин и вечер. Ако сълзенето не престане, ще се наложи отново да посетиш лекаря.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 08 Фев 2020, 14:58

marchinko73 написа:
lyuta_chushka95 написа:Като че ли има ефект от тоя офталмосептонекс... Сълзенето намаля, макар че не е изчезнало напълно. Колко дълго мога да си слагам тези капки, ако не ми мине от 1 опаковка?


Много бързаш... то не става мигновено. Всеки ден ли си слагаш капките? Задължително е да е редовно - поне два пъти на ден - сутрин и вечер. Ако сълзенето не престане


Разбира се, че си слагам капките всеки ден - по два, че и по три пъти...
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта