Какво мислите за предложението на ВМРО за допълнителен отпуск за непушачите?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Какво мислите за предложението на ВМРО за допълнителен отпуск за непушачите?

Мнениеот marchinko73 » 25 Яну 2020, 19:42

Въпрос към пушачите: Ще откажете ли цигарите, ако се приеме предложението на ВМРО за допълнителен отпуск за непушачите?
Да уточня: Аз съм пушач. Опитвал съм да спирам цигарите много пъти - очевидно до днес без резултат... Възхищавам се на хората, които имат воля и мотивация да престанат да пушат. Дори съм "ЗА" мерките за забрана на тютюнопушенето в закрити обществени помещения. Нямам и нищо против служителите да бъдат стимулирани по някакъв начин да се откажат от този вреден навик... Но... нека да отговоря на въпроса, който задавам в началото на темата: Не, аз няма да откажа цигарите. Поне не и заради тези допълнителни два дни. Защото това за мен не е достатъчен стимул.
А вие ще се опитате ли да спрете да пушите, ако предложението за допълнителните дни отпуск бъде прието? Изобщо интересно ми е какво мислят колегите пушачи по въпроса. Дали пък това не е един вид дискриминация срещу нас?
А мнението на непушачите какво е? Тази мярка ще има ли някакъв положителен ефект според вас?
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Какво мислите за предложението на ВМРО за допълнителен отпуск за непушачите?

Мнениеот Паулу Коелюв » 25 Яну 2020, 20:18

Чисто популистки ход от страна на ВМРО, без реални последици според мен. Въобще не ни е нужно такова допълнение в закона. Работодателите имат възможност сами да санкционират работниците, които кръшкат от работа (не само заради нерегламентирана цигара) и да стимулират съвестните си служители.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Какво мислите за предложението на ВМРО за допълнителен отпуск за непушачите?

Мнениеот Момчил Митев » 25 Яну 2020, 20:52

Дано го приемат това предложение. Аз вече съм напред с материала. Не пуша от 15 дни! :wink:
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Какво мислите за предложението на ВМРО за допълнителен отпуск за непушачите?

Мнениеот ganka67 » 26 Яну 2020, 11:08

Аз не пуша. Добре ще ми се отразят още два дни допълнителен отпуск. :smile:
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Какво мислите за предложението на ВМРО за допълнителен отпуск за непушачите?

Мнениеот petyo62 » 27 Яну 2020, 10:56

Добре де, аз съм шофьор. Не ми пречи да си карам и да пуша или пък да сменям гума на пътя и да пафкам цигара същевременно... Това не ми отнема от работното време, нито ми пречи на работния процес. От друга страна да речем, че спра цигарите. Шефовете ми как ще са сигурни, че не пуша? Трябва да ми сложат камера в камиона! :grin:
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Какво мислите за предложението на ВМРО за допълнителен отпуск за непушачите?

Мнениеот Пламена И. » 28 Яну 2020, 12:25

Аз също не пуша от близо 10 години. Отказах цигарите, когато разбрах, че съм бременна. Според мен двата допълнителни дни отпуск за непушачите ще са добър стимул за пушачите да оставят цигарите. А и за каква дискриминация може да става дума? Нали все пак това се прави за здравето на всички? Пушенето е вреден навик и който успее да се откаже от него, ще направи голямо добро и на себе си, и на хората около него.
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта