С какво лекувате брадавиците?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

С какво лекувате брадавиците?

Мнениеот iriny » 28 Яну 2020, 10:52

Надявам се въпросът ми да не ви звучи странно, но историята е много тъпа. Преди около две-три седмици ми излезе нещо като пъпка на челото и аз естествено реших да я премахна с изстискване и мазане със спирт. Освен че разраних въпросното нещо, друг резултат не постигнах. И то продължи да си расте. Започна да прилича на доста неприятна брадавица. Ходих на кожен лекар и тя потвърди, че това е брадавица и могат да я махнат, като я изгорят... Не искам да ходя да ми я горят, защото ме е страх. Чувала съм, че е болезнено... Никога до сега не ми се е появявало такова нещо.... По съвет на мои познати започнах да я мажа с шведска горчивка, но няма резултат. В интернет разгледах някои медикаменти. Попаднах на Ворти течност и Вартнер писалка против брадавици. Някой използвал ли е подобни продукти? Действат ли? Кое от двете да избера – течност или писалка?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: С какво лекувате брадавиците?

Мнениеот Мики Маус » 28 Яну 2020, 11:53

И аз имах проблем с една брадавица. Цапотих я цял месец с един такъв препарат, но без никакъв ефект. Освен това пари и щипе. Най-накрая отидох да ми я изгорят. Въобще не е толкова болезнено, колкото са ти казали.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: С какво лекувате брадавиците?

Мнениеот Цвети Цветкова » 28 Яну 2020, 16:28

Аз имах една брадавичка на ръката. Премахнах я със Sani Skin. За може би около седмица изсъхна и се отлющи сама, без да изпитвам някаква болка или парене. Но на лицето все пак кожата е по-нежна... не зная как би ти подействало.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: С какво лекувате брадавиците?

Мнениеот Паулу Коелюв » 29 Яну 2020, 11:29

Не е задължително брадавиците да си горят. Вече могат да бъдат премахвани и с лазер. Процедурата е кратка и може да се извърши със или без местна упойка в зависимост от вида на брадавицата.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: С какво лекувате брадавиците?

Мнениеот marchinko73 » 30 Яну 2020, 12:25

Най-ефективният метод е с изгаряне. Не е толкова болезнено, по-скоро щипе. Мажеш след това няколко дни с гентамицин крем и все едно я е нямало... :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: С какво лекувате брадавиците?

Мнениеот iriny » 30 Яну 2020, 18:32

Цвети Цветкова написа:Аз имах една брадавичка на ръката. Премахнах я със Sani Skin. За може би около седмица изсъхна и се отлющи сама, без да изпитвам някаква болка или парене. Но на лицето все пак кожата е по-нежна... не зная как би ти подействало.


Понеже ме е страх от горенето, колкото и да казват, че е безболезнено, а и от операцията с лазер също, ще се доверя на твоята препоръка, Цвети. Благодаря! :smile:
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: С какво лекувате брадавиците?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 31 Яну 2020, 10:54

Няма нищо лошо да се пробват тези препарати за премахване на брадавици. Съветът ми е само да внимаваш, защото все пак е на лицето. Няма да е добре да ти остане белег. Консултирай се с фармацевта за действието на препарата, който си избрала и дали е подходящ за използване върху кожата на лицето.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: С какво лекувате брадавиците?

Мнениеот iriny » 05 Фев 2020, 11:01

Прочетох доста лоши отзиви за Sani Skin и си взех Вартнер писалка против брадавици. Цената й е доста по-приемлива и се нанася само в продължение на 4 дни. Сега ще чакам още 4 дни брадавицата да се излющи и да падне. Според мен има ефект.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: С какво лекувате брадавиците?

Мнениеот ganka67 » 10 Фев 2020, 11:30

Аз нали съм баба, да ти кажа два бабешки лека за брадавици. Единият е със сок от смокиня, ама сега не му е времето. Другият е просто като стегнеш брадавицата в основата с копринен конец. Изсъхва и пада самичка.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: С какво лекувате брадавиците?

Мнениеот iriny » 11 Фев 2020, 15:24

ganka67 написа:Аз нали съм баба, да ти кажа два бабешки лека за брадавици. Единият е със сок от смокиня, ама сега не му е времето. Другият е просто като стегнеш брадавицата в основата с копринен конец. Изсъхва и пада самичка.


Благодаря за съветите, но в случая са неприложими. Няма как да се разхождам с конец, вързан на челото. :smile: А и писалката против брадавици помогна. Брадавицата изсъхна и се отлющи. Сега има само едно бяло петънце на нейно място, но ми казаха, че и то ще изчезне с времето.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта