Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 06 Фев 2020, 11:06

Gospodin Petrov написа:Ходих на лекар и ми назначи изследвания. Питах го дали е добре да приемам междувременно магнезий, както ме посъветвахте. Изписа ми магнезий от 250 милиграма по една таблетка дневно. Забравих да го питам по кое време на деня е добре да се пие - сутрин, обед или вечер?


Тъй като магнезият спомага и за подобряване на съня, мисля, че трябва да се пие вечер. През деня може да причини сънливост.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот Gospodin Petrov » 07 Фев 2020, 14:05

Откакто го вземам този магнезий имам разстройство. Мисля, че е от него. Има ли такъв страничен ефект?
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот Паулу Коелюв » 10 Фев 2020, 14:45

Gospodin Petrov написа:Откакто го вземам този магнезий имам разстройство. Мисля, че е от него. Има ли такъв страничен ефект?


Не го пише във всички листовки, но има такъв страничен ефект - излишъкът на магнезий може да доведе до диария и стомашни спазми. Може би ще трябва да се намали дозировката.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот Gospodin Petrov » 11 Фев 2020, 15:17

Паулу Коелюв написа:
Gospodin Petrov написа:Откакто го вземам този магнезий имам разстройство. Мисля, че е от него. Има ли такъв страничен ефект?


Не го пише във всички листовки, но има такъв страничен ефект - излишъкът на магнезий може да доведе до диария и стомашни спазми. Може би ще трябва да се намали дозировката.


Да, определено ще се наложи да посетя пак лекаря...
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта