Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот Gospodin Petrov » 29 Яну 2020, 15:22

Здравейте! Имам проблем и се надявам да ме посъветвате как да го реша. От няколко месеца по време на сън ми изтръпват ръцете и краката (не винаги едновременно). Малко ми е трудно да обясня какво точно чувствам... ами все едно дълго време съм лежал върху ръката или кракът ми е бил сгънат в неудобно положение... знаете как е – на всеки му се е случвало. Понякога като се събудя ми се струва, че цялото тяло ми е стегнато, даже и челюстта, все едно съм стискал зъби насън. Проблемът ми е, че от това схващане се събуждам по няколко пъти на нощ и сутрин съм недоспал. През деня нямам такива усещания. На някого случвало ли се е такова нещо? Това някакво заболяване ли е или просто си е нормално с напредването на възрастта?
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот mitkov.nasko » 29 Яну 2020, 16:20

Магнезият ще реши проблема! И аз имах крампи, но след прием на магнезий само за няколко дни отшумяха.
mitkov.nasko
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Яну 2020, 16:48

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот zlati1459 » 29 Яну 2020, 16:26

По всяка вероятност според описаните симптоми имате недостиг на магнезий, отидете в аптеката да ви препоръчат нещо на място да си изберете. Има различни препарати.
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот Gospodin Petrov » 29 Яну 2020, 16:54

Много ви благодаря! Бях се притеснил да не е нещо сериозно... Мислех да искам направление за невролог. Ще помоля в аптеката да ми препоръчат лекарство с магнезий. Още веднъж - БЛАГОДАРЯ! Успокоихте ме.
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот nikola.venkov » 30 Яну 2020, 09:11

Моите също изтръпват. Ходих на доктор, в Германия съм и ми казаха износване на шийните прешлени. Сега се лекувам.
nikola.venkov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2020, 08:39

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот Gospodin Petrov » 30 Яну 2020, 13:31

nikola.venkov написа:Моите също изтръпват. Ходих на доктор, в Германия съм и ми казаха износване на шийните прешлени. Сега се лекувам.


Благодаря за мнението! Значи все пак ще трябва да отида на лекар... Дано да не е нещо сериозно!
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот marchinko73 » 31 Яну 2020, 12:55

И при мен го има това изтръпване на ръцете и краката по време на сън. Също ми препоръчаха да пия магнезий. Взех си Допелхерц актив магнезий. Като че ли има ефект.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот Gospodin Petrov » 01 Фев 2020, 14:17

marchinko73 написа:И при мен го има това изтръпване на ръцете и краката по време на сън. Също ми препоръчаха да пия магнезий. Взех си Допелхерц актив магнезий. Като че ли има ефект.


Нищо не пречи да пробвам с магнезий, а ако трябва докторът ще ми назначи допълнително изследвания. Колко милиграма трябва да бъде магнезият като дневен прием? Видях, че има различни варианти - чист и в комбинация с витамини. Кое според вас е по-доброто?
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот petyo62 » 03 Фев 2020, 15:29

Мой колега шофьор с подобни оплаквания пие чист Магнезий 250 мг на GNC - май че е американска фирмата. Лекар му го е предписал и колегата казва, че откакто го взема, се чувства много добре. Дори и мен ме навива да почвам да го пия за повече енергия и по-добър сън.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Изтръпване на ръцете и краката по време на сън

Мнениеот Gospodin Petrov » 05 Фев 2020, 13:31

Ходих на лекар и ми назначи изследвания. Питах го дали е добре да приемам междувременно магнезий, както ме посъветвахте. Изписа ми магнезий от 250 милиграма по една таблетка дневно. Забравих да го питам по кое време на деня е добре да се пие - сутрин, обед или вечер?
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта