Червени петна по кожата - лекуват ли се?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Червени петна по кожата - лекуват ли се?

Мнениеот Мики Маус » 30 Яну 2020, 12:47

Здравейте! Търся мнението на специалисти и хора с подобен проблем. След почивката на морето забелязах червени петна по кожата на гърба и корема, които впоследствие станаха кафеви. Притеснителното беше, че се разпространяват доста бързо. Отидох на кожен лекар и той ми обясни, че това са някакъв вид лишеи. Препоръча ми да ги мажа с антимикотичен спирт. Наистина петната изчезнаха след третирането с него, но от известно време се появиха отново на други места, дори по слабините. Няма да ви казвам какво се случва, като се намажете с антимикотичен спирт там! Попитах лекаря за нещо ефикасно, което да ги премахне завинаги, но той ми отговори, че няма окончателно лечение на тези петна. Може ли да ми кажете дали наистина е така? Моля препоръчайте ми нещо по-добро от този антимикотичен спирт.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Червени петна по кожата - лекуват ли се?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 30 Яну 2020, 15:43

Почти всичко се лекува, стига да се установи точно от какво са тези петна. Защо не отидеш при друг специалист да чуеш второ мнение по въпроса?
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Червени петна по кожата - лекуват ли се?

Мнениеот iriny » 30 Яну 2020, 18:15

Какво значи "някакъв вид лишеи"? Не ти ли обясни какви са тези петна, каква е причината да се появят? Някакви изследвания прави ли? Че то може ли така - мажи с тоя спирт и ще ти мине?!
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Червени петна по кожата - лекуват ли се?

Мнениеот Мики Маус » 31 Яну 2020, 11:00

iriny написа:Какво значи "някакъв вид лишеи"? Не ти ли обясни какви са тези петна, каква е причината да се появят? Някакви изследвания прави ли? Че то може ли така - мажи с тоя спирт и ще ти мине?!


Знаеш как обичат да обясняват лекарите в повечето случаи... Не ми даде кой знае каква информация. Мисля да отида при друг специалист за второ мнение и ако трябва, ще си направя изследвания.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Червени петна по кожата - лекуват ли се?

Мнениеот Паулу Коелюв » 03 Фев 2020, 14:56

На твое място аз бих отишъл при друг специалист. Не може да не се лекува, а щом от този антимикотичен спирт няма ефект, значи не е правилното лечение.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Червени петна по кожата - лекуват ли се?

Мнениеот Мики Маус » 04 Фев 2020, 12:54

Паулу Коелюв написа:На твое място аз бих отишъл при друг специалист. Не може да не се лекува, а щом от този антимикотичен спирт няма ефект, значи не е правилното лечение.


Прав си. Ще отида. Интересното е, че втория път петната се появиха след тренировка във фитнеса. Дали пък не е нещо, с което съм се заразил там? Нямам си идея от какво може да е.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Червени петна по кожата - лекуват ли се?

Мнениеот Паулу Коелюв » 06 Фев 2020, 11:08

Мики Маус написа:
Паулу Коелюв написа:На твое място аз бих отишъл при друг специалист. Не може да не се лекува, а щом от този антимикотичен спирт няма ефект, значи не е правилното лечение.


Прав си. Ще отида. Интересното е, че втория път петната се появиха след тренировка във фитнеса. Дали пък не е нещо, с което съм се заразил там? Нямам си идея от какво може да е.


Като нищо може да си лепнал някакви гъбички от фитнеса. Отивай на друг кожен лекар и ако трябва да ти назначи изследвания.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron