Схващане и болки в коленете при изправяне

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Схващане и болки в коленете при изправяне

Мнениеот CekoVW » 01 Фев 2020, 14:53

Здравейте! Ако тук има някой с такъв проблем, моля да ми каже с какво се лекува. Аз съм на 27 години и спортувам активно. Играя футбол и ходя на фитнес. Отскоро ми се появи този проблем – ако стоя по-дълго време в клекнало положение, след това при изправянето чувствам болки в коленете и нещо като изтръпване. На какво може да се дължи това? Нямам сериозни спортни травми и не мисля, че се претоварвам с тренировки, но може ли да е от това? Трябва ли да спра за известно време? Тъй като болката минава бързо, за момента не пия никакви лекарства. Добре ли е все пак да мажа колената с нещо?
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Схващане и болки в коленете при изправяне

Мнениеот Венета.Николаева » 02 Фев 2020, 17:16

Здравейте ако желаете ми пишете мога да ви предложа продукт за мазане.
Венета.Николаева
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2019, 13:14

Re: Схващане и болки в коленете при изправяне

Мнениеот lyuta_chushka95 » 03 Фев 2020, 10:46

Хубаво е да отидеш на лекар. Може да си претоварил ставите или да си се контузил, без да забележиш... Междувременно за болката можеш да мажеш коленете с Алга Сан или Фастум гел... Диклак също помага.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Схващане и болки в коленете при изправяне

Мнениеот CekoVW » 04 Фев 2020, 10:29

Какъв крем или гел е по-добре да използвам - загряващ или охлаждащ? Някакви компреси добре ли е да слагам? Примерно с риванол или нещо друго?
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Схващане и болки в коленете при изправяне

Мнениеот Gospodin Petrov » 04 Фев 2020, 10:56

Може би освен нещо за мазане, ще е добре да вземате и някакви хранителни добавки за ставите. Компресът с риванол зная, че помага при натъртвания и подувания. Не зная във Вашия случай дали ще помогне.
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Re: Схващане и болки в коленете при изправяне

Мнениеот Борис.Пенев » 05 Фев 2020, 14:23

Наскоро четох, че специално за болки в коленете може да се прави компрес с корен от джинджифил и морска сол.
Борис.Пенев
 
Мнения: 24
Регистриран на: 22 Яну 2020, 15:38

Re: Схващане и болки в коленете при изправяне

Мнениеот CekoVW » 06 Фев 2020, 18:03

Борис.Пенев написа:Наскоро четох, че специално за болки в коленете може да се прави компрес с корен от джинджифил и морска сол.


Как се прави този компрес? Мога да опитам.
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Схващане и болки в коленете при изправяне

Мнениеот Борис.Пенев » 07 Фев 2020, 11:09

CekoVW написа:
Борис.Пенев написа:Наскоро четох, че специално за болки в коленете може да се прави компрес с корен от джинджифил и морска сол.


Как се прави този компрес? Мога да опитам.


Не е сложно. Трябват ти стотина грама корени от джинджифил - сега го продават навсякъде. Обелваш ги и ги смилаш. После слагаш 2 супени лъжици морска сол и стриваш всичко в хаванче. Намазваш коленете, завиваш с хартия и слагаш отгоре наколенки или бинт да придържа. Някои прибавят и чесън към сместа за компреса.
Борис.Пенев
 
Мнения: 24
Регистриран на: 22 Яну 2020, 15:38

Re: Схващане и болки в коленете при изправяне

Мнениеот CekoVW » 10 Фев 2020, 14:22

Борис.Пенев написа:
CekoVW написа:
Борис.Пенев написа:Наскоро четох, че специално за болки в коленете може да се прави компрес с корен от джинджифил и морска сол.


Как се прави този компрес? Мога да опитам.


Не е сложно. Трябват ти стотина грама корени от джинджифил - сега го продават навсякъде. Обелваш ги и ги смилаш. После слагаш 2 супени лъжици морска сол и стриваш всичко в хаванче. Намазваш коленете, завиваш с хартия и слагаш отгоре наколенки или бинт да придържа. Някои прибавят и чесън към сместа за компреса.


Това нещо действа доста загряващо. Колко време трябва да стоя с него?
CekoVW
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Яну 2020, 15:58

Re: Схващане и болки в коленете при изправяне

Мнениеот Борис.Пенев » 11 Фев 2020, 12:58

Препоръчва се с компреса да се престои поне 6 часа. Затова е по-добре да го правиш вечер. Тъкмо и по-малко ще ти се налага да се движиш.
Борис.Пенев
 
Мнения: 24
Регистриран на: 22 Яну 2020, 15:38

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта