След Брекзит има ли опасност за българите във Великобритания?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

След Брекзит има ли опасност за българите във Великобритания?

Мнениеот ganka67 » 03 Фев 2020, 16:30

Малкият ми син замина при приятелката си в Англия преди четири месеца. Вече се е устроил, намерил си е добре платена работа в Лондон, в почистваща фирма, която е собственост на българи, живеещи там от 20 години. Синът ми живее на квартира с още няколко момчета. Приятелката му е при майка си, която е медицинска сестра и е във Великобритания от няколко години. Гледам новините и все повече се притеснявам за сина си. След Брекзит в Англия като че ли настроенията против емигрантите ескалират и не зная до какво може да доведе това. Със сина ми се чуваме почти всеки ден, но той винаги казва, че е добре, че в Лондон е спокойно и няма никакви заплахи срещу чужденците. Защо тогава по новините казват друго? Чух дори, че англичаните ще прекратяват договорите на емигрантите и ще ги пъдят от страната... имало и заплахи срещу живота им. Има ли такава опасност? Не разбирам много от политика, но се страхувам за бъдещето на детето си. Не зная какво да правя... Да го увещавам ли да се върне? Надявам се, че тук има по-запознати с обстановката във Великобритания и могат да ми дадат съвет или информация по въпроса.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: След Брекзит има ли опасност за българите във Великобритания?

Мнениеот Пламена И. » 03 Фев 2020, 18:02

Имам близки и приятели в Англия. За сега нищо притеснително не споменават. Мой съученик наскоро замина за Лондон - може би преди месец-два. Близки сме и с родителите му, но нито той, нито те казват нещо за връщане в България. За сега като че ли всичко е спокойно, каквото и да говорят по телевизията.
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: След Брекзит има ли опасност за българите във Великобритания?

Мнениеот Момчил Митев » 04 Фев 2020, 13:04

То и сега положението на българите в Англия не е розово. Там сме не втора, ами трета ръка хора. Много по на почит са индийци, иранци, филипинци и т.н. Ако някого ще засягат негативно промените след Brexit, това на първо място ще са българи, румънци и албанци... Не ни обичат там много... :sad:
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: След Брекзит има ли опасност за българите във Великобритания?

Мнениеот marchinko73 » 05 Фев 2020, 12:55

Хич не ми се вярва англичаните да изгонят емигрантите след Брекзит. Може и да позатегнат малко нещата и да повишат контрола за нелегалните работници, но истината е, че ако изгонят чужденците, няма кой да им върши черната работа. Сама казваш, че синът ти е във фирма за почистване, а колко българи работят по полето, в оранжериите и преработвателните им предприятия?!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: След Брекзит има ли опасност за българите във Великобритания?

Мнениеот ganka67 » 06 Фев 2020, 11:54

Все се надявам да убедя сина ми да се върне, но май няма да успея. Приятелката му иска да е при майка си и въобще не ще да чува за връщане в България. Мъжът ми като че ли приема нещата по-спокойно, но аз се притеснявам.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: След Брекзит има ли опасност за българите във Великобритания?

Мнениеот marchinko73 » 12 Фев 2020, 13:34

ganka67 написа:Все се надявам да убедя сина ми да се върне, но май няма да успея. Приятелката му иска да е при майка си и въобще не ще да чува за връщане в България. Мъжът ми като че ли приема нещата по-спокойно, но аз се притеснявам.


Според мен, дори и да са в България децата ти, пак ще се притесняваш... Най-важното е да са здрави и щастливи, където и да са по света. За съжаление тук има все по-малко неща, които ще ги мотивират да се завърнат. Да не ставам пророк, но ако положението в Англия стане лошо, по-вероятно е синът ти да се премести в друга европейска държава, но не и да се върне в България.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: След Брекзит има ли опасност за българите във Великобритания?

Мнениеот ganka67 » 12 Фев 2020, 14:46

marchinko73 написа:
ganka67 написа:Все се надявам да убедя сина ми да се върне, но май няма да успея. Приятелката му иска да е при майка си и въобще не ще да чува за връщане в България. Мъжът ми като че ли приема нещата по-спокойно, но аз се притеснявам.


Според мен, дори и да са в България децата ти, пак ще се притесняваш... Най-важното е да са здрави и щастливи, където и да са по света. За съжаление тук има все по-малко неща, които ще ги мотивират да се завърнат. Да не ставам пророк, но ако положението в Англия стане лошо, по-вероятно е синът ти да се премести в друга европейска държава, но не и да се върне в България.


И за притесненията си прав и за това, че не искат да живеят в България... :cry: Но ще ми е малко по-спокойно, ако и двамата ми сина са наблизо. Могат да си помагат един на друг, а и ние с баща им ще помагаме с каквото можем...
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта