Как правилно се носи маска против грип?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как правилно се носи маска против грип?

Мнениеот Мики Маус » 29 Фев 2020, 13:33

lyuta_chushka95 написа:Скъпа приятелко, как все попадаш на такива смешни статии, че им и вярваш?! Маската си има лицева и опака страна и се поставя по един единствен начин. Правилното е да прилепва плътно към лицето и да се сменя през два часа.


А няма ли някакви маски против грип, които могат да се използват за по-дълго време или за многократна употреба... някакви с филтри или нещо подобно? При тия цени на обикновените медицински маски в момента много скъпо излиза...
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Как правилно се носи маска против грип?

Мнениеот Момчил Митев » 02 Мар 2020, 12:30

Мики Маус написа:
lyuta_chushka95 написа:Скъпа приятелко, как все попадаш на такива смешни статии, че им и вярваш?! Маската си има лицева и опака страна и се поставя по един единствен начин. Правилното е да прилепва плътно към лицето и да се сменя през два часа.


А няма ли някакви маски против грип, които могат да се използват за по-дълго време или за многократна употреба... някакви с филтри или нещо подобно? При тия цени на обикновените медицински маски в момента много скъпо излиза...


Принципно има такива маски с ниво на защита FFP3, но не съм сигурен дали могат да се намерят в момента на нашия пазар.
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Как правилно се носи маска против грип?

Мнениеот petyo62 » 06 Мар 2020, 10:46

Маските със защита FFP3 ги има на пазара, но са скъпи. По принцип се водят противопрахови и са професионални. Със сменяеми филтри са. За това ниво на защита FFP3 казват, че предпазвало и от вируси и бактерии. Не зная доколко си заслужава обаче...
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Как правилно се носи маска против грип?

Мнениеот marchinko73 » 07 Мар 2020, 22:00

Стига с тия маски! Още малко и със скафандри да почнем да ходим по улиците! То и Дарт Вейдър имаше маска, ама... :lol:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Как правилно се носи маска против грип?

Мнениеот mimeto96 » 09 Мар 2020, 10:23

Сега като има случаи на коронавирус в България е почти задължително да се носи маска, поне на обществени места. Видяхте ли новите предложения в нета на дизайнерски маски? Много са готини. Пише, че са многократна употреба и си имат филтри... и цената им в сравнение с обикновените маски не е висока. Някой купувал ли си е от тях? Дали ще са ефикасни?
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Как правилно се носи маска против грип?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 10 Мар 2020, 10:51

mimeto96 написа:Сега като има случаи на коронавирус в България е почти задължително да се носи маска, поне на обществени места. Видяхте ли новите предложения в нета на дизайнерски маски? Много са готини. Пише, че са многократна употреба и си имат филтри... и цената им в сравнение с обикновените маски не е висока. Някой купувал ли си е от тях? Дали ще са ефикасни?


Къде ги видя тия маски? Те сега във всички шивашки ателиета почнаха да ги правят май... Не съм много наясно, но тая работа ми изглежда малко комерсиална и съмнителна относно ефективността. До колкото знам, има някакви стандарти и степени на защита...
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Как правилно се носи маска против грип?

Мнениеот Пламена И. » 11 Мар 2020, 11:00

А според вас кой трябва да носи маска? Само болните или всички?
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Как правилно се носи маска против грип?

Мнениеот mimeto96 » 12 Мар 2020, 10:14

Пламена И. написа:А според вас кой трябва да носи маска? Само болните или всички?

Ами не съм много сигурна, но ми се струва, че ще е добре всички да носят маски. Доколкото съм запозната някои хора може да са носители на коронавируса и да нямат симптоми...
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Как правилно се носи маска против грип?

Мнениеот Grand33 » 15 Мар 2020, 00:30

Продавам маски за лице за многократна употреба, които могат да се перат
Grand33
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Мар 2020, 00:19

Re: Как правилно се носи маска против грип?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 07 Май 2020, 15:23

Като гледам как повечето хора си носят маските - само на устата, се чудя каква е ползата от цялата работа? :scratchheadblue:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта