Клиндамицин лекува ли синузит?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Клиндамицин лекува ли синузит?

Мнениеот iriny » 04 Фев 2020, 14:30

От много време се мъча с моя синузит. Работата става много сериозна през зимата. Пробвала съм много неща - спрейове и капки за нос, бабини лекове с нагревки със сол и инхалации с какво ли не, че и капки от сок на лук (много е гадно). От цялата работа има само временно облекчение и после – наново. Моя позната ми сподели, че на сина й за остър синузит УНГ лекар му е изписал Клиндамицин. След седмия ден на приема се е изчистил и лекарят им казал да спрат лекарството. Изчетох където намерих информация за този антибиотик и ми направи впечатление, че има доста странични ефекти и много хора не го харесват и не го препоръчват. При това е много силен. И аз по принцип съм против приемането на антибиотици, но ако Клиндамицинът ще ми помогне веднъж завинаги да се отърва от синузита, нямам нищо против да го пия.
Някой ползвал ли го е конкретно за синузит? Лекува ли го наистина или е само временно решение, както при всички останали методи?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Клиндамицин лекува ли синузит?

Мнениеот Паулу Коелюв » 04 Фев 2020, 16:29

Твърде е вероятно и да може да го излекува, но дали напълно, не съм сигурен. Зная, че при остри форми на синузит лекарите го предписват.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Клиндамицин лекува ли синузит?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 05 Фев 2020, 13:11

По принцип това е много силен и агресивен антибиотик и се пие изключително по лекарско предписание. Предписва се и при остро възпаление на синузит, но пак казвам - от специалист!
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Клиндамицин лекува ли синузит?

Мнениеот iriny » 06 Фев 2020, 18:11

Лош Холестерол 007 написа:По принцип това е много силен и агресивен антибиотик и се пие изключително по лекарско предписание. Предписва се и при остро възпаление на синузит, но пак казвам - от специалист!


То много ясно, че ще е по лекарско предписание. В коя аптека ще ми го дадат без рецепта?! Въпросът ми е дали Клиндамицин наистина лекува синузит - окончателно?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта